Wiadomości

  • 27 grudnia 2021
  • wyświetleń: 1151

Jaki materac na ból kręgosłupa wybrać

Materiał partnera:

Ból kręgosłupa i ból pleców to częsta przypadłość, która doskwiera wielu ludziom. Siedzący tryb życia, wielogodzinna praca przy komputerze może przyczyniać się do nieprawidłowego nacisku na kręgi, co przyczynia się do powstawania efektów bólowych. Mało kto wie, że ból kręgosłupa może być również spowodowany złym doborem materaca do łóżka. Zbyt miękki materac lub zbyt twardy materac może powodować niewyspanie się i rozdrażnienie a do tego przewlekły ból, który towarzyszy ci każdego dnia.

Źródło: pixabay.com
Chory kręgosłup - materac na ból kręgosłupaJeżeli od lat zmagasz się z bólami kręgosłupa lub twoja dokumentacja medyczna jednoznacznie wskazuje, że cierpisz na tego typu przypadłość, zainwestuj w odpowiedni materac do twojej sypialni. Wybór materaca nie może być przypadkowy. Zorientuj się jakie materace dobrać do konkretnego schorzenia, tak aby każdej nocy móc komfortowo i wydajnie odpocząć.

Twardość materaca ma znaczenia, ale przekonanie, że im twardszy materac, tym lepszy dla twoich pleców jest zdecydowanie błędne. Dobierz materac tak, aby podczas zmiany pozycji w trakcie snu nie utrudniał ruchów, a dodatkowo dopasowywał się do ciała. Idealnym rozwiązaniem mogą okazać się materace piankowe, które nie tylko otulają ciało wpasowując się w jego kształt, ale także nie odkształcają się, co oznacza, że po każdym użytkowaniu materac wraca do pierwotnej postaci, bez widocznych śladów wgłębień i wgnieceń.

Ból kręgosłupa lędźwiowego - dobrany materacBóle pleców spowodowane nadmiernym wysiłkiem, dźwiganiem ciężarów, a nawet małego dziecka często pojawiają się w odcinku lędźwiowym. Warto zadbać o prawidłową higienę snu i kręgosłupa, aby wspomóc jego codzienną pracę.

Zobacz luksusowe materace wspomagające regeneracje kręgosłupa w czasie snu, które z pewnością przypadną ci do gustu. Sam materac wyposażony jest w różne strefy, które działają na zasadzie przesuwania się. Taki zabieg pozwala na delikatne nocne rozciąganie twojego kręgosłupa, dając mu odczuwalną ulgę. Materac na chory kręgosłup sprawdzi się idealnie dla osób, które cierpią na dyskopatię lub skoliozę, są mocno aktywne fizycznie lub ich praca narażona jest na liczne przeciążenia związane z dźwiganiem ciężkich przedmiotów, lub ciągnięciem palet. Aktywny materac to również doskonała opcja dla dzieci, które są jeszcze w fazie wzrostu. Pomoże to odpowiednio zadbać o wygodną i prawidłową postawę podczas snu, eliminując ryzyko wystąpienia różnego rodzaju schorzeń.