tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 24 grudnia 2021

Meble kuchenne na wymiar. Funkcjonalna realizacja indywidualnych potrzeb Klienta

Materiał partnera:

Marzysz o tym, aby Twoja kuchnia była zaaranżowana zgodnie z Twoimi oczekiwaniami? Przeglądanie katalogów potrafi być naprawdę męczące i nużące. Dlaczego? Trudno jest znaleźć coś interesującego w gotowych, masowych projektach. To już nie tylko chęć unikalności, ale i potrzeby funkcjonalności oraz odpowiedniej estetyki. Jednym ze sprawdzonych sposobów na ich zapewnienie są meble tworzone na wymiar. Sprawdź, w jaki sposób można ciekawie zaprojektować kuchnię i czym należy się kierować!

Meble kuchenne na wymiar. Funkcjonalna realizacja indywidualnych potrzeb Klienta


Kuchnia, czyli miejsce, które należy odpowiednio zaprojektowaćAby dobrze podejść do urządzenia kuchni, warto podzielić ją na 5 stref. Powinny one być rozlokowane tak, aby korzystanie z nich było wygodne. Modelowa kuchnia musi zawierać strefę zapasów, przechowywania, zmywania, przygotowywania i również gotowania posiłków. Jeśli zaczniesz od takiego podejścia, to na pewno skomponujesz ergonomiczną przestrzeń. Warto pamiętać o tym, że kuchenka, lodówka i zlewozmywak powinny być blisko siebie. To ułatwi poruszanie w obrębie kuchni i zminimalizuje ryzyko potłuczenia naczyń, gdy będziemy je przenosić bezpośrednio z określonych miejsc. Nie zapominaj o tym, aby urządzenia miały łatwy dostęp do gniazdek elektrycznych! To ważne, gdy planujemy umieszczenie dodatkowych sprzętów w wygodnych lokacjach. Małe sprzęty AGD, jak ekspres do kawy, są naprawdę ważne!

Różne style kuchni. Który wybrać i dlaczego? Poznaj podpowiedzi ekspertówKuchnia może mieć wiele kształtów, które są zależne od predyspozycji oraz metrażu. Wymienić można na przykład kuchnie jednorzędowe i dwurzędowe. Te pierwsze nie są najbardziej komfortowe, ponieważ nie zapewniają pełnej funkcjonalności. Zdecydowanie lepiej na ich tle wypada ten drugi, dwurzędowy wariant. Szafki w nim są zlokalizowane w dwóch równoległych do siebie liniach. To odpowiednie wyjście, gdy kuchnia jest krótka, ale szeroka. Jest jeszcze wiele innych rozwiązań. Kuchnia może przypominać kształtem litery L, G lub U. To świetna taktyka dla przestronnych miejsc. Jednakże najbardziej ergonomicznym ułożeniem jest kuchnia z wyspą. Nie dość, że jest modna i atrakcyjna, to bardzo funkcjonalna. Pozwala na sporą dowolność w rozmieszczeniu stref. Przykładowo na wyspie może być strefa gotowania i przygotowywania posiłków. Ważne jest również, aby nie zapomnieć o odpowiedniej wysokości blatów i szafek. Muszą być dopasowane do wzrostu domowników. W przeciwnym wypadku nawet najlepiej zorganizowana przestrzeń będzie niewygodna w użytkowaniu. Idealna wysokość dla blatów to ok. 10-15 cm poniżej łokcia. Inaczej jest z szafkami. Tutaj recepty nie ma, choć dla osób o średnim wzroście dobrze się sprawdzą szafki o wysokości ok. 85-90 cm. Aby zadbać o najwyższy komfort, dobrze jest wykonać meble na wymiar. Taką usługę zapewnia firma Zbyszyński Meble. Sprawdź szczegóły: zbyszynskimeble.pl/meble-kuchenne-na-wymiar/. Zaaranżuj najlepszą dla siebie kuchnię!