tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 22 grudnia 2021

Największe zalety płynące z montażu napędów do bram

Materiał partnera:

Dla wielu osób montaż napędu do bramy jest czymś całkowicie naturalnym. To jeden z elementów bramy, bez którego nie wyobrażamy sobie życia. Niestety w wielu domach da się zauważyć bramy przesuwne, które otwierane są siłą rąk. To bardzo niewygodny i mocno frustrujący sposób, który może odejść w zapomnienie, jeśli tylko zainteresujemy się zakupem automatyki. Jakie ma zalety i dlaczego warto się na nią zdecydować jak najszybciej?

Największe zalety płynące z montażu napędów do bram


Banalnie prosta obsługaDobrze zamontowany napęd do bramy przesuwnej jest bardzo prosty w użyciu i właściwie bezobsługowy. Po zaprogramowaniu całość obsługiwana jest z jednego pilota. Możemy do niego przypisać zarówno bramę wjazdową, jak i garażową. Jedynym warunkiem jest posiadanie napędów z tej samej firmy. W przypadku, gdy brama garażowa pracuje na napędzie innej firmy, istnieje kilka sposobów, by zaprogramować ją na jednym, uniwersalnym pilocie, ale jest to zajęcie nieco bardziej skomplikowane.

Automatyka do bram sprawdza się szczególnie w trudnych warunkach atmosferycznych. Nie musimy wtedy wychodzić z samochodu, by wjechać do garażu. To bardzo ułatwia nam codzienne użytkowanie garażu i nie powoduje nasilającej się codzienne frustracji.

Każda brama garażowa oprócz samego napędu powinna być wyposażona w zestaw fotokomórek, który poprawia bezpieczeństwo i zapobiega uszkodzeniu samochodu.

Jak dobrać napęd do bramy przesuwnej?Wybierając napęd do bramy przesuwnej, musimy kierować się przede wszystkim ciężarem skrzydła. Im jest ono cięższe, tym mocniejszy napęd powinniśmy zastosować. Idealne dopasowanie napędu sprawi, że będzie ona działać bezawaryjnie przez długie lata. Dobór automatyki powinien odbywać się jednak nie tylko na podstawie jej ciężaru. Ważnym kryterium jest też częstotliwość jej użytkowania.

Bramy przemysłowe powinny posiadać zdecydowanie mocniejsze siłowniki od bram w domach jednorodzinnych. Ważne, by w trakcie doboru napędu zachować odpowiedni zapas mocy. Przyda się on w trudniejszych warunkach pogodowych, szczególnie w czasie silnego mrozu, gdy smar w przekładniach staje się gęsty i zwiększa się tarcie.

Wybór napędu jest ważny, ale jeszcze ważniejsza wydaje się instalacja, którą zając powinien zająć się wykwalifikowany pracownik. Pamiętajmy, że samodzielny montaż, pomimo że możliwy i stosunkowo prosty, pozbawia nas gwarancji na napęd. To właśnie dlatego pracę warto powierzyć specjalistom. Nie tylko dobrze zamontują napęd, ale przeprowadzą też jego pełną regulację. Zapewni to prawidłowe działanie całego zestawu przez długie lata.