tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 22 grudnia 2021

Dlaczego warto dbać o zęby i jak to zrobić?

Materiał partnera:

Każdy chce mieć śnieżno biały uśmiech. Aby się tak stało, trzeba najpierw zadbać o zęby. Dowiedz się dlaczego warto dbać o zęby I jak to robić.

Dlaczego warto dbać o zęby i jak to zrobić?


ZdrowieZdrowie bezapelacyjnie jest najważniejszym powodem, by starać się o dobry stan zębów. Próchnica nie jest jedyną możliwą chorobą spowodowaną niedbaniem o uzębienie. Wbrew pozorom, brak higieny jamy ustnej może spowodować problemy nie tylko w jej obrębie, ale także w całym naszym organizmie. Bakterie kryjące się między zębami mogą spowodować wiele poważnych konsekwencji w postaci zakażeń lub schorzeń. Groźne choroby mogą zaatakować układ trawienny, bardzo zaniedbane zęby mogą przenosić tam przeróżne zarazki. Problemy z sercem, to coś, czego każdy z nas się boi, a też mogą zostać wywołane przez słabą higienę w okolicach dziąseł. Kilka podanych przykładów powinno pokazać, że warto unikać skutków ubocznych i czyścić zęby minimalnie dwa razy dziennie.

WyglądZdrowy uśmiech to jeden z najważniejszych aspektów naszego wyglądu i klucz do zrobienia dobrego pierwszego wrażenia. Ciekawym faktem jest, że może także wpłynąć na nasze samopoczucie, im lepiej się czujemy sami ze sobą, tym bardziej jesteśmy pewni siebie i silni psychiczne, a perfekcyjny stan zębów się do tego przyczynia. Dodatkowo osoby posiadające śnieżnobiałe zęby są postrzegane jako bardziej atrakcyjne, ale nie tylko ze względów wizualnych warto zadbać o uzębienie. Jeśli zaniedbałeś swoje zęby zawczasu, możesz udać się na specjalną wizytę do stomatologa, który dzięki odpowiednim zabiegom sprawi, że znów będziesz cieszyć się lśniącym uśmiechem.

Jak dbać o zęby?Pierwszą i najważniejszą rzeczą, jaką trzeba robić by zadbać o uzębienie, jest szczotkowanie zębów dwa razy dziennie. Na rynku jest wiele past, które pomogą nam w utrzymaniu pięknego uśmiechu. Vitis Whitening jest jedną z nich. Nie tylko pozwala wybielić zęby, ale także chroni szkliwo i zapobiega próchnicy. Warto ograniczyć jakiekolwiek słodycze i zamienić to na zdrowsze alternatywy dostarczania pokarmu. Przysmaki w postaci czekolady czy cukierków wywierają ogromny wpływ na stan uzębienia, ale nie z powodów estetycznych warto z nich zrezygnować. Irygator dentystyczny HAXE to urządzenie, wykorzystujący wodę i powietrze, by skutecznie usuwać bakterie z całej jamy ustnej. Usuwa irytujący osad i potrafi poprawić kondycję dziąseł. Profilaktyczne wizyty u stomatologa powinny pojawiać się w kalendarzu przynajmniej raz na pół roku, specjalista będzie wiedział najlepiej co trzeba zrobić, by zadbać o zdrowie lub poprawić aspekty estetyczne. By usunąć bakterie z trudno dostępnych miejsc, idealnie nada się do tego GUM Soft Picks Original Regular, czyli małe szczoteczki pozwalające dotrzeć do każdego zakamarka.