tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 22 grudnia 2021

Pożyczki na Święta - na co uważać, jak wybrać korzystną ofertę?

Materiał partnera:

W okresie przedświątecznym wzrasta zapotrzebowanie na gotówkę. Dodatkowe pieniądze pozyskać można dzięki szybkiej pożyczce pozabankowej z procedurą wnioskowania online. Trzeba jednak zachować szczególną ostrożność podczas ubiegania się o gotówkę i poświęcić chwilę uwagi na wybór odpowiedniej oferty. Czym kierować się przy wyborze pożyczki na święta?

Pożyczki na Święta - na co uważać, jak wybrać korzystną ofertę?


Nie daj się oszukać nieuczciwym pożyczkodawcomRynek pożyczek pozabankowych cechuje wysoki poziom bezpieczeństwa dla klientów. Jednakże podobnie jak w innych branżach, także tutaj można mieć do czynienia z próbami oszustwa. Na co uważać podczas ubiegania się o pożyczkę? Czujność pożyczkobiorców powinny wzbudzić oferty finansowania bez weryfikacji BIK. Obecnie nie ma możliwości zaciągnięcia zobowiązania bez sprawdzenia wnioskującego w bazie dłużników. Weryfikacja w BIK powinna odbywać się przy każdej próbie uzyskania pożyczki, dlatego należy wystrzegać się ofert promowanych jako pożyczki bez BIK.

Podejrzane powinny być także oferty o zbyt krótkim okresie spłaty. Minimalny okres kredytowania wynosi obecnie 61 dni. Chwilówki są zatem spłacane co najmniej po upływie tego czasu i nie można oferować pożyczek na krótszy okres. Kredytowanie może być rozłożone nawet na kilkadziesiąt miesięcy, jednak nie krócej niż 61 dni. Należy zatem decydować się wyłącznie na pożyczki na święta, które spełniają opisane wymagania.

Wybór korzystnej oferty pożyczkowejDecyzję o zaciągnięciu zobowiązania warto podjąć w oparciu o porównanie kilku propozycji. Pomagają w tym strony przedstawiające wnioskującym spersonalizowane oferty kredytów. Na przykład pożyczka pozabankowa online na stronie Saverium zaciągana jest na podstawie jednego wniosku - system pokazuje klientowi oferty kilku pożyczkodawców, z których ten wybiera najlepszą dla siebie propozycję. We wniosku należy podać pożądaną wysokość pożyczki, oczekiwany okres spłaty i dane kontaktowe. Po wybraniu oferty rozpocznie się procedura kredytowa, a do uzyskania pieniędzy nie będą potrzebne żadne zaświadczenia.

Pożyczkę na święta można zaciągnąć w pełni online. Nie trzeba spotykać się z przedstawicielami pożyczkodawcy, by doszło do wypłaty gotówki. Wszelkie formalności załatwia się przez Internet i zwykle polegają one na wypełnieniu jednego formularza. Procedura wnioskowania trwa krótko, a pieniądze mogą pojawić się na koncie klienta nawet w 15 minut. Sporą zaletą pożyczek online jest możliwość porównania kilku oferty kredytów w krótkim czasie. W ten sposób wnioskujący wybiera pożyczkę precyzyjnie dopasowaną do jego oczekiwań. W wielu przypadkach ma także szansę na uzyskanie darmowej pierwszej pożyczki.

Pożyczka pozabankowa stanowi szybki sposób na pozyskanie gotówki na święta. O pieniądze można się starać bez wychodzenia z domu, a przy wyborze oferty warto wziąć pod uwagę wysokość pożyczki, kwotę odsetek, czy długość spłaty. Pożyczkobiorcy powinni jednocześnie uważać na oferty nieuczciwych instytucji pozabankowych. Czujność powinien wzbudzić zbyt krótki czas spłaty pożyczki, czy oferowanie gotówki bez weryfikacji BIK.

Więcej informacji pożyczkowych znajdziesz na stronie Saverium