Wiadomości

  • 21 grudnia 2021
  • wyświetleń: 1386

Poparzenie pracownika kwasem. Interweniowało LPR

W poniedziałek, 20 grudnia około godziny 18.20 w zakładzie przy ul. Murarskiej 5 doszło do poparzenia pracownika kwasem. Na miejsce zdarzenia zadysponowany został zastęp strażaków w związku z brakiem wolnego zespołu ratownictwa medycznego. Następnie zadysponowana została załoga Lotniczego Pogotowia Ratunkowego - Ratownik 4 z bazy w Katowicach Muchowcu.

LPR wieczór, ilustracja
Poparzenie pracownika kwasem. Interweniowało LPR · fot. 112tychy.pl


W poniedziałek dyżurny tyskiej straży pożarnej otrzymał zgłoszenie o izolowanym zdarzeniu ratownictwa medycznego w jednej z firm przy ul. Murarskiej 5. Ze zgłoszenia wynikało, że jeden z pracowników (31-letni mężczyzna) doznał poparzeń twarzy i oczu kawasem siarkowym.

Strażacy poza udzieleniem kwalifikowanej pomocy przedmedycznej przetransportowali załogę śmigłowca do poparzonego mężczyzny, a następnie przewieźli poszkodowanego wraz z ratownikami do śmigłowca. Lekarz z latającej karetki podjął decyzję o transporcie mężczyzny do bazy LPR-u w Katowicach. Tam oczekiwała na nich załoga naziemnego zespołu ratownictwa medycznego, która przewiozła pacjenta do szpitala.

O wypadku poinformowana została również policja oraz Państwowa Inspekcja Pracy. Około godziny 19:30 działania na miejscu zostały zakończone.

ar / tychy.info

źródło: 112tychy.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.