Wiadomości

  • 20 grudnia 2021
  • wyświetleń: 882

Na czym polega awaryjne otwieranie samochodu?

Materiał partnera:

Awaryjne otwieranie samochodu to usługa polegająca na otwieraniu samochodów w sytuacjach losowych, w których doszło do zatrzaśnięcia kluczyka wewnątrz pojazdu, jego zagubienia lub zniszczenia. Jest to usługa najczęściej świadczona w ramach pogotowia ślusarskiego lub całodobowego dyżuru - nie sposób przecież przewidzieć, gdzie i kiedy będziemy musieli z niej skorzystać.

Whitpress


Otwieranie samochodu bez kluczyka: Kto? Gdzie? Jak?Potrzebne Państwu awaryjne otwieranie samochodu - Katowice to lokalizacja, w której uzyskacie fachową pomoc o każdej porze dnia i nocy. Omawiana usługa stanowi domenę całodobowego pogotowia ślusarskiego, które oferuje:
  • awaryjne otwieranie samochodu z kluczykiem zatrzaśniętym w środku (w stacyjne, na przednim fotelu, w bagażniku),
  • awaryjne otwieranie samochodu w przypadku zgubienia kluczyka,
  • otwieranie samochodu w sytuacji zniszczenia kluczyka w stopniu uniemożliwiającym jego użytkowanie.


Co ważne, dobre pogotowie ślusarskie nie tylko pomoże nam się dostać do wnętrza samochodu, ale w przypadku zgubienia/podejrzenia kradzieży kluczyka zapewni również pomoc w skutecznym zabezpieczeniu pojazdu przed uruchomieniem przez osobę niepożądaną.

Czy mogę samodzielnie odzyskać zatrzaśnięty wewnątrz pojazdu kluczyk?Online dostępnych jest wiele filmików instruktażowych, których celem jest przekonanie nas, że praktycznie każdy może sobie poradzić z odzyskaniem kluczka zatrzaśniętego wewnątrz pojazdu. W rzeczywistości, osoby otwierające pojazd bez kluczyka na wspomnianych nagraniach to osoby, które powyższą czynność wykonywały wielokrotnie i doskonale wiedzą jak przebiega cały proces. W sytuacji, w której jesteśmy zestresowani i robimy to po raz pierwszy samodzielne odzyskanie kluczyka praktycznie zawsze kończy się fiaskiem, a w najgorszym przypadku dodatkowymi stratami wynikającymi z uszkodzeń powstałych podczas próby otwarcia samochodu:
  • zarysowań na karoserii,
  • uszkodzeń szyb bocznych,
  • uszkodzeń systemu uszczelek,
  • uszkodzeń zamka/centralnego zamka.


Dlatego, jeśli nie mamy wcześniejszych doświadczeń w tej dziedzinie, awaryjne otwieranie samochodu najlepiej pozostawić doświadczonemu ślusarzowi. Fachowiec przy użyciu odpowiednich narzędzi oraz zdolności manualnych otworzy samochód nie pozostawiając na karoserii żadnych śladów interwencji. Co istotne, dobry ślusarz bez większego problemu poradzi sobie także w sytuacji, w której kluczyk został zatrzaśnięty w miejscu trudnodostępnym - schowku na rękawiczki, bagażniku.