Wiadomości

  • 19 grudnia 2021
  • wyświetleń: 1670

Tęczowy Kalendarz: ilustracje wykonali uczniowie z 10 krajów świata!

W piątek, 17 grudnia w MDK nr 2 w Tychach poznaliśmy laureatów XIX Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Tęczowy Kalendarz 2022”. W edycji udział wzięło aż 2227 uczestników z 281 placówek z Białorusi, Bułgarii, Serbii, Słowacji, Ukrainy, Grecji, Hong Kongu, Indonezji, Wielkiej Brytanii i Polski.

Tęczowy Kalendarz: ilustracje wykonali uczniowie z 10 krajów świata!
Tęczowy Kalendarz: ilustracje wykonali uczniowie z 10 krajów świata · fot. UM Tychy


Idea tworzenia kalendarza ilustrowanego pracami dzieci z różnych zakątków Świata i różnych kręgów kulturowych sprawdza się wyjątkowo dobrze. Prace są różnorodne techniczne, stylistycznie i w bardzo ciekawy sposób ilustrują różnorodność etniczną i tradycje charakterystyczne dla danych krajów przez pryzmat zmieniających się pór roku.

- Bardzo nas cieszy fakt tak dużego zainteresowania konkursem, mimo trudności i zagrożeń jakie niesie ze sobą pandemia - mówi Ewa Baran, dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury nr 2 w Tychach i dodaje:

- Liczba prac jaka rokrocznie napływa na konkurs z ponad dwustu placówek z całej Polski i z wielu krajów Europy oraz Azji to nasz niewątpliwy sukces.

Konkursowe jury w składzie: Adam Niesyto, Magdalena Kostyra, Renata Korytkowska, Justyna Biskup-Naumienko przyznało 15 nagród, 13 nagród specjalnych oraz 139 wyróżnień, przez kwalifikację do wystawy. Jak mówią sami organizatorzy wybór nie był prosty - wszystkie nadesłane prace reprezentowały wysoki poziom artystyczny.

Wystawę pokonkursową można będzie oglądać przez cały rok we wnętrzach Młodzieżowego Domku Kultury nr 2 przy ul. Elfów 56.

- Za rok okrągły jubileusz, XX - lecie naszego kalendarza. Mamy nadzieję, że będzie on wyjątkowy i jeszcze bardziej zachwycający - mówi przewodniczący konkursowego jury Adam Niesyto. - Już dziś zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież do wzięcia w nim udziału - dodaje.

ar / tychy.info

źródło: UM Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.