tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 17 grudnia 2021

27-letni tyszanin zatrzymał w Kobiórze pijanego kierowcę

Dużą odpowiedzialnością wykazał się 27-letni mieszkaniec Tychów, który uniemożliwił dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy. Mężczyzna zabrał kluczyki kierującemu subaru i powiadomił policję. Nieodpowiedzialny kierowca miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat więzienia.

Do obywatelskiego zatrzymania doszło w nocy ze środy na czwartek w Kobiórze. Około północy dyżurny pszczyńskiej komendy został poinformowany o ujęciu nietrzeźwego kierującego. Na miejsce zdarzenia zostali skierowani policjanci ruchu drogowego. Po wykonaniu badania trzeźwości okazało się, że 54-latek miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Z relacji zgłaszającego wynikało, że jadąc z miejscowości Gostyń, w kierunku Kobióra zauważył jadącego za nim kierującego, który dziwnie się zachowywał na drodze: oślepiał go światłami drogowymi, próbował bezskutecznie wyprzedzić. W pewnym momencie 27-latek zatrzymał swój samochód, zmuszając kierowcę subaru także do zatrzymania. Gdy tylko podszedł do jego pojazdu, wyczuł woń alkoholu, po czym zabrał kierowcy kluczyki.

Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji nie doszło do tragedii. Zatrzymany przez policjantów nietrzeźwy kierowca stracił prawo jazdy. Wkrótce za swoje czyny odpowie przed sądem.

Takie praworządne zachowanie stanowi przykład do naśladowania i jest dowodem na brak przyzwolenia i akceptacji na popełniane przestępstwo. Doskonale wpisuje się w myśl kampanii "Nie reagujesz-akceptujesz".

ar / tychy.info
źródło: KPP Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.