tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 19 grudnia 2021

To był udany sezon dla grup młodzieżowych GKS Tychy

Cztery awanse i jeden spadek. To był całkiem udany sezon dla Akademii Piłkarskiej GKS Tychy. Promocję do wyższych lig wywalczyły roczniki U16, U15, U14 i U13. Niestety z Centralną Ligą Juniorów pożegnał się zespół U17.

Akademia Piłkarska GKS Tychy, Mecz młodzieżowej drużyny GKS Tychy
Mecz młodzieżowej drużyny GKS Tychy · fot. GKS Tychy


Naszym głównym celem było utrzymanie CLJ. Niestety w trakcie sezonu pojawiły się problemy i tego zadania nie udało nam się zrealizować. Pozostałe założenia w pełni jednak zrealizowaliśmy. W naszej akademii każdy rocznik jest bardzo ważny, ale półtorej roku temu założyliśmy, żeby w Tychach była Centralna Liga Juniorów w U15 i taki jest cel przed rocznikiem 2008- mówi Jarosław Zadylak, koordynator grup młodzieżowych GKS Tychy.

Najstarszym rocznikiem, który wywalczył w tym sezonie awans jest U16. Podopieczni Sebastiana Kokoszki zrobili to w imponującym stylu. Wygrali osiem spotkań, dwa zremisowali i żadnego nie przegrali. Zdobyli 72 bramki i tylko 9 stracili.

- Na pewno liga trochę zdeterminowała w sposób jaki chcemy grać. Nie chcę nikomu umniejszać, ale zajęcie pierwszego miejsca i awans z trzeciej ligi był naszym obowiązkiem. Skupialiśmy się głównie na aspektach ofensywnych i na pewno udało nam się to zrealizować - zaznacza Sebastian Kokoszka, trener GKS Tychy U16.

Dwa awanse w trzy miesiące wywalczyła drużyna U15. Z trzeciej ligi udało się wyjść bez wychodzenia na boisko, bo w drugiej lidze zwolniło się miejsce. Na tym poziomie podopieczni Łukasza Kopczyka przegrali tylko jedno spotkanie.

- Poziom zespołu jest bardzo wysoki i jestem pozytywnie zaskoczony. Przed letnim obozem w Wodzisławiu Śląskim miałem przygotowany plan, ale musiałem go zmodyfikować. Treningi dla nich byłyby zbyt proste, bo teraz trenujemy podobnie jak w drużynie rezerw i moi zawodnicy nie mają z tym większych problemów. Chłopcy doskonale rozumieją wszystkie ćwiczenia i wykonują je bardzo dobrze - podkreśla Łukasz Kopczyk, trener GKS Tychy U15.

- Myślimy w przyszłym sezonie o awansie. Nie będziemy ukrywać, że jest on naszym celem. Chcemy teraz przepracować solidnie okres przygotowawczy i dobrze wejść w rozgrywki - dodaje Jakub Rawski, zawodnik GKS Tychy U15.

Akademia Piłkarska GKS Tychy, Mecz młodzieżowej drużyny GKS Tychy
Mecz młodzieżowej drużyny GKS Tychy · fot. GKS Tychy


Plan na sezon wykonali również ich młodsi koledzy. Drużyna U14 wygrała wszystkie spotkania. Bilans bramkowy 95-6. Podopieczni Stanisław Gaży w trzeciej lidze byli zdecydowanym faworytem, ale musieli to jeszcze potwierdzić na boisku.

- Celem podstawowym jest wszechstronny rozwój każdego zawodnika. Kolejny awans byłby stworzeniem dla chłopaków zdecydowanie lepszego środowiska. Chcemy oczywiście włączyć się do walki o awans. Posiadamy zespół z dużym potencjałem i jak mieliśmy okazję grać sparingi z wyżej notowanymi drużynami, to wyglądaliśmy na ich tle bardzo dobrze - mówi Stanisław Gaża, trener GKS Tychy U14.

Ostatnim z roczników, który w tym sezonie świętował awans jest zespół U13. Młodzi zawodnicy zdobyli 30 punktów w lidze i bez problemów awansowali o klasę wyżej. Na tym etapie najbardziej istotnym czynnikiem jest jednak rozwój zawodników.

- Cały czas drzwi do zespołu są otwarte. Na pewno wzmocnienia są mile widziane, ale w drużynie mamy również duży potencjał. Możemy rotować zawodnikami, bo posiadamy trzy grupy, ale na pewno nie będziemy nikogo przekreślać. Wszystkich chcemy tak naprawdę zobaczyć - puentuje Przemysław Szymala, trener GKS Tychy U13.

Akademia Piłkarska GKS Tychy treningi zakończy w najbliższy piątek. Następnie zawodnicy otrzymają wolne i będą realizować rozpiski indywidualne. Do zajęć wrócą 10 stycznia.

ar / tychy.info
źródło: GKS Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.