tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 16 grudnia 2021
  • 19 grudnia 2021

Prezydent Tychów współtworzy ruch samorządowy TAK! Dla Polski

Powołano największe stowarzyszenie polskich samorządowców „Tak! Dla Polski”. Spotkanie włodarzy w związku z jego powstaniem odbyło się 15 grudnia w Poznaniu. Jednym z członków jest prezydent Tychów Andrzej Dziuba.

Prezydent Tychów współtworzy ruch samorządowy Tak dla Polski
Prezydent Tychów współtworzy ruch samorządowy Tak dla Polski · fot. M. Rigamonti


Ruch samorządowy skupił ponad 300 wójtów, burmistrzów i prezydentów, którzy reprezentują ponad 22 mln mieszkańców polskich miast, miasteczek i metropolii. Powstała największa organizacja zrzeszająca polskich samorządowców ze wszystkich województw. Dołączyli do niej liderzy 7 największych organizacji samorządowych: Tak! Samorządy dla Polski, Ruch Wspólna Polska, Dolny Śląsk Wspólna Sprawa, Wielkopolska - Kierunek Europa, Łączy nas samorząd, Tak dla Opolskiego, Ruch Obrony Polskiej Samorządności. Założyciele Ruchu Samorządowego reprezentują regionalne organizacje zrzeszające m.in. pięciu marszałków województw, 51 prezydentów, 60 burmistrzów i 51 wójtów.

W środowym spotkaniu wzięło udział kilkuset samorządowców z całego kraju. Zaprezentowano postulaty programowe. Prezesem stowarzyszenia został prezydent Sopotu Jacek Karnowski.

- Wierzymy, że będziemy spoiwem - po to, żeby Polska była znowu prawa i uczciwa - powiedział Jacek Karnowski podczas spotkania w Poznaniu. - To zjednoczenie różnych stowarzyszeń samorządowych w jeden ruch samorządowy, zdecydowanie ruch największy w Polsce. Spotkali się przedstawiciele różnych poglądów - z lewa i z prawa - dodał na konferencji.

Samorządowcy podczas zjazdu rozmawiali m.in. o wyzwaniach związanych ze zmianami klimatu, naprawą finansowania samorządów, naprawą ochrony zdrowia. Podkreślali potrzebę walki o nowoczesną, demokratyczną, dobrze finansowaną edukację bez nadzoru partii. Na spotkaniu w Poznaniu przyjęto także uchwałę w sprawie podjęcia dialogu ze wszystkimi ugrupowaniami opozycji, by zmaksymalizować szansę zwycięstwa podczas najbliższych wyborów.

Niestety prezydent Tychów nie mógł być w Poznaniu, ale zabrał głos w mediach społecznościowych:

- . Nie mogłem niestety uczestniczyć w dzisiejszym spotkaniu w Poznaniu, ale całym sercem jestem z moimi przyjaciółmi samorządowcami. Łączymy siły i tworzymy Ruch Samorządowy TAK! Dla Polski, by razem walczyć o lepszą przyszłość dla mieszkańców miast i wsi. W jedności siła dlatego tworzymy największą organizację zrzeszającą polskich samorządowców ze wszystkich województw. TAK! Dla Polski to 306 samorządowców, 5 marszałków, 51 prezydentów, 60 burmistrzów, 51 wójtów oraz 22,5 mln Polek i Polaków mieszkających na terenach, które reprezentujemy. Pokazujemy, że można działać razem, że wspólne cele, jakimi są rozwój miast i wsi oraz poprawa jakości życia mieszkańców są dla nas najważniejsze. Nie ma znaczenia w jakim regionie Polski mieszkamy, jakie mamy budżety gmin, jakie partie czy ugrupowania reprezentujemy, działamy i potrafimy podejmować wspólne decyzje - komentuje Andrzej Dziuba .

Loading...

ar / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.