tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 15 grudnia 2021

Tomáš Fučik nowym bramkarzem hokejowej drużyny GKS Tychy

Był najskuteczniejszym bramkarzem PHL. W pamiętnym meczu przeciwko GKS Tychy obronił 32 z 33 uderzeń rywali. Przez cały sezon 2019/20 był bez wątpienia bardzo mocnym punktem Lotos PKH Gdańsk. Teraz będzie bronił dostępu do tyskiej bramki. Nowym zawodnikiem pięciokrotnych Mistrzów Polski został Tomáš Fučik. 27- letni bramkarz podpisał kontrakt do 30 kwietnia 2022 roku.

Tomáš Fučik nowym bramkarzem hokejowej drużyny GKS Tychy
Tomáš Fučik nowym bramkarzem hokejowej drużyny GKS Tychy · fot. GKS Tychy


Urodzony w czeskim Třebíču zawodnik większą część kariery spędził w swoim kraju. Reprezentował barwy m.in. HC Dukla Jihlava, Energie Karlovy Vary czy Orli Znojmo. Na swoim koncie ma również występy w angielskim Hull Pirates (bronił ze skutecznością 96,2%. ) i słowackiej MsHK Zilina. Kibice w Polsce pamiętają go przede wszystkim z gry w JKH GKS Jastrzębie i Lotos PKH Gdańsk. Barwy tego ostatniego reprezentował w sezonie 2019/20. Bronił ze skutecznością ponad 93% i był wtedy najlepszym bramkarzem w całej lidze.

- Pojawiła się oferta z Tychów i długo się nad nią nie zastanawiałem. Mamy bardzo blisko do Polski, z Gdańska pochodzi moja dziewczyna i zawsze czułem się tutaj dobrze. GKS Tychy jest czołowym klubem w Polsce i cieszę się, że będę teraz jego częścią - mówi Tomáš Fučik, nowy bramkarz GKS Tychy

- Zawsze lubiłem przyjeżdżać do Tychów. Hala była wypełniona niemal do ostatniego miejsca i atmosfera na trybunach była bardzo gorąca. Dzięki temu, zawsze czułem się tutaj dobrze - dodaje.

27-letni zawodnik imponuje warunkami fizycznymi - mierzy 189 cm i waży 90 kilogramów. Wychowanek SK Horacka Slavia Třebíč w tym sezonie reprezentował barwy czeskiego pierwszoligowca, AZ Havirov.

ar / tychy.info
źródło: GKS Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.