Wiadomości

  • 15 grudnia 2021
  • 16 grudnia 2021
  • wyświetleń: 2331

Gabriela Morawska Stanecka odeszła z Lewicy, założyła koło PPS

We wtorek, 14 grudnia Wicemarszałek Senatu Gabriela Morawska-Stanecka, która ma swoje biura senatorskie m.in. w Pszczynie i Tychach, a także senator Wojciech Konieczny oraz posłowie Joanna Senyszyn, Robert Kwiatkowski i Andrzej Rozenek odeszli z klubu Lewicy i zmienili barwy polityczne - stworzyli koło Polskiej Partii Socjalistycznej.

Morawska Stanecka, PPS
Gabriela Morawska Stanecka wystąpiła z Nowej Lewicy, została współzałożycielką koła PPS · fot. Grzegorz Czyżewski


Przypomnijmy: Gabriela Morawska-Stanecka mieszka i pracuje na Śląsku. W Tychach, Mysłowicach i Pszczynie ma swoje biura senatorskie. W czerwcu 2021 roku, po rozwiązaniu partii Wiosna, została przedstawicielką Nowej Lewicy. Teraz podjęła decyzję o opuszczeniu ugrupowania.

- Po długim namyśle zdecydowałam o wystąpieniu z Nowej Lewicy i dołączeniu do współtworzenia koła PPS. Wiem, że to była jedyna słuszna droga. Wasze dzisiejsze wiadomości oraz wyrazy wsparcia tylko utwierdziły mnie w tym przekonaniu. Wierzę, że można przywrócić lewicy dobre imię i właściwe jej miejsce w polskim parlamencie. Prawdziwa lewica to zbiór wartości takich jak demokracja czy wolność. Wszystko to, z czym przyszłam do polityki. To właśnie taką lewicę będę budować. Bo jak miałabym walczyć o prawa innych kobiet, jeśli nie znalazłabym w sobie na tyle odwagi, by zawalczyć o swój własny głos - napisała we worek w mediach społecznościowych.

Loading...


Loading...


Powstanie koła PPS i wystąpienie z Lewicy ma związek z konfliktem polityków z Włodzimierzem Czarzastym. Po odejściu z Nowej Lewicy Gabrieli Morawskiej-Staneckiej i Wojciecha Koniecznego partia straciła swoich jedynych reprezentantów w Senacie.

ar / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.