tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 14 grudnia 2021
  • 15 grudnia 2021

Oszust metodą "Na BLIK-a" zatrzymany po 5 miesiącach

Tyscy policjanci zatrzymali 30-latka w związku z oszustwami tzw. metodą na „BLIK-a”. Mężczyzna wpadł dzięki intensywnej pracy śledczych, którzy przez prawie 5 miesięcy szukali sprawcy. Straty pokrzywdzonych przekraczają 32 tysiące złotych. Może mu grozić nawet 8 lat więzienia.

telefon
Metodą na BLIK-a wyłudził ponad 32 tysiące zł · fot. pixabay.com


Policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą tyskiej komendy zatrzymali 30-latka w związku oszustwami metodą na tak zwany „BLIK”. Sprawca miał podstępem wyłudzać od pokrzywdzonych kody BLIK podając się za pracownika banku, a następnie dokonywał wypłat z bankomatów. Mężczyzna wpadł dzięki intensywnej pracy śledczych, którzy przez prawie 5 miesięcy szukali oszusta.

Straty trzech pokrzywdzonych osób przekraczają 32 tysiące złotych. Prokurator zastosował wobec 30-latka środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru. Za popełnione przestępstwo może grozić nawet 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci przypominają, o zachowaniu ostrożności podczas rozmowy telefonicznej i nie podawania żadnych haseł czy instalowania nieznanych aplikacji. Należy zwrócić szczególną uwagę jeśli ktoś dzwoni i żąda podania danych czy kodów BLIK lub haseł do logowania do konta. Nieważne za kogo się podaje i z jakiego numeru dzwoni, a nawet, że zna nasze imię i nazwisko. Efektem takiej rozmowy może być utrata całych oszczędności.

Pamiętajmy, że pracownik banku nigdy nie prosi o podanie loginu i hasła do naszego konta. Nie ufajmy osobom, które namawiają nas przez telefon do instalacji dodatkowego oprogramowania na sprzęcie. Jeśli damy się nabrać, konsekwencje mogą być dla nas bardzo dotkliwe.

ar / tychy.info
źródło: KMP Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.