tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 17 października 2016

„Hospicjum to też Życie” - zdjęcia ze spotkania w Tychach

W piątek, 14 października wolontariusze hospicyjni rozpoczęli tyską kampanię społeczną na rzecz opiekunów zajmujących się na co dzień nieuleczalnie chorymi w rodzinie.

„Hospicjum to też Życie” - spotkanie w Tychach - 14.10.2016 · fot. Hospicjum


Od wielu lat inicjatorem i organizatorem ogólnopolskiej kampanii jest Fundacja Hospicyjna z Gdańska, która we współpracy z wieloma Hospicjami w Polsce propaguję ideę opieki hospicyjnej. Tym razem tyszanie mogli otrzymać na stoisku hospicyjnym w mieście bezpłatne poradniki nt. chorób nowotworowych, pielęgnacji i żywienia chorego, aby w ten sposób poszerzyć swoją wiedzę oraz wesprzeć chorych bliskich i znajomych w swoim otoczeniu.

Nie zabrakło pomocy ze strony wolontariuszy szkolnych z Zespołu Szkół Sportowych w Tychach, którzy kwestowali w mieście rozdając w podziękowaniu hospicyjne żonkile. Młodzież przekazywała również tyszanom naklejki z napisem „Hospicjum to też Życie - Pamiętam” oraz ulotki hospicyjne. Nie zabrakło oprawy muzycznej w wykonaniu tyszanina Bartosza, który w ten sposób chciał pomóc Hospicjum.

„Hospicjum to też Życie” - spotkanie w Tychach - 14.10.2016
„Hospicjum to też Życie” - spotkanie w Tychach - 14.10.2016 · fot. Hospicjum


W spotkaniach z ludźmi nie zabrakło tego dnia ciepłych słów i uśmiechu. Tyszanie podkreślali w swoich wypowiedziach czysto praktyczny aspekt istnienia Hospicjum oraz zwracali uwagę na potrzebę wspierania jego istnienia. Byli i tacy, którzy zadawali pytania nt. działalności Stowarzyszenia i Fundacji Hospicyjnej z Gdańska oraz kampanii „Hospicjum to też Życie”. Nie małą popularnością cieszyły się poradniki. Tyszanie mówili również o tym, że wspierają Hospicjum 1 % podatku dochodowego, pytali o zbliżającą się Kwestę Listopadową na cmentarzach.

W czasie trwania kampanii odbędą się również dwa spotkania w Domu Hospicyjnych w Tychach dla rodzin pacjentów pod hasłem „Dzień Opiekuna”. Będą to spotkanie szkoleniowe z zakresu opieki medycznej i psychologicznej nad chorym oraz spotkanie integracyjne. Powstanie również na tyskiej stronie hospicyjnej baner nt. „Opieki nad chorym”, z którego będą mogły korzystać osoby potrzebujące wiedzy na ten temat.
Podczas kampanii tj. od października 2016 roku do marca 2017 roku będzie można wesprzeć Hospicja w Polsce wysyłając charytatywny SMS o numerze 7279.

BM / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.