tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 11 grudnia 2021
  • 13 grudnia 2021

[ZDJĘCIA] Straż miejska kontroluje miejsca przebywania bezdomnych

Wraz z chłodniejszymi dniami, strażnicy miejscy rozpoczęli kontrole miejsc, w których przebywają osoby bezdomne. Trwa też zbiórka artykułów, by pomóc im przetrwać ten ciężki czas.

Straż miejska kontroluje miejsca przebywania bezdomnych - 12.2021 · fot. Straż Miejska Tychy


Strażnicy docierają do wszystkich osób koczujących w miejscach nieogrzewanych. Podczas rutynowych kontroli, funkcjonariusze oferują skorzystanie z miejskiej noclegowni, ciepłą odzież bądź w przypadku problemów zdrowotnych, przebadanie przez zespół ratownictwa medycznego.

Robi się zimno, coraz częściej można spotkać osoby bezdomne na klatkach schodowych lub w piwnicach, dlatego strażnicy apelują do mieszkańców Miasta Tychy, aby nie być obojętnym i jak najszybciej powiadomić o takim fakcie straż miejską (tel. 986) lub policję (tel. 112).

Portal tyskich służb ratowniczych 112Tychy poinformował ponadto, że trwa zbiórka na rzecz tyskich bezdomnych:

- Nasz poprzedni post odnośnie miejsc przebywania osób bezdomnych, kontrolowanych przez straż miejską wzbudził wiele pozytywnych reakcji. Wielu z Was postanowiło podzielić się z osobami w kryzysie bezdomności kocami, odzieżą lub żywnością. Z wiadomych przyczyn, osoby te niezbyt komfortowo czują się, gdy w miejsca ich koczowisk przybywają cale rzesze osób, dlatego wszystkie osoby chcące pomóc, zapraszamy do kontaktu z naszą redakcją poprzez prywatną wiadomość (strona facebookowa: www.facebook.com/112Tychy ).

Bezdomni których dogląda między innymi straż miejska, proszą głównie o:

  • Ciepłą zimową odzież (w tym obuwie, swetry oraz kurtki),
  • koce (poszukiwane jest także łóżko polowe),
  • opatrunki (bandaże, plastry, wodę utlenioną),
  • żywność oraz napoje (w tym z długą datą przydatności),
  • przedmioty higieny osobistej (maszynki do golenia, ręczniki, papier).


Koordynator akcji: @Marcin Paździorek.

Dary można przekazywać do 20 grudnia.

ar / tychy.info
źródło: 112tychy.pl, Straż Miejska Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.