tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 11 grudnia 2021

Budki dla ptaków ale też dla... wiewiórek

W połowie listopada na drzewach tyskich parków i skwerów zamontowano blisko 300 budek lęgowych, a w przyszłym roku planowane jest rozmieszczenie kolejnych, ponad 200 sztuk. Miasto planuje również montaż 40 karmników w wybranych przez ornitologów lokalizacjach.

budka dla ptaków
Budki dla ptaków i wiewiórek zawisły na terenie Tychów · fot. Piotr Podsiadły


226 budek lęgowych zostało zamontowanych na terenie tyskich parków: w parku Północnym, Niedźwiadków, Solidarności oraz Południowym. Dodatkowo, w ramach projektu zgłoszonego do Budżetu Obywatelskiego, 51 sztuk pojawiło się w parku Górniczym oraz na terenie tyskich skwerów: przy ul. Hlonda, II Liceum Ogólnokształcącym im. C.K. Norwida, ul. Mikołowskiej oraz przy Placu Wolności.

Na Starych Tychach zawisły budki lęgowe - 14.11.2021 · fot. Dariusz Wencepel - Radny Rady Miasta Tychy


Budki mają różne konstrukcje, wielkości i przeznaczone są dla wielu gatunków. „Zamieszkać” mogą w nich m.in. sikorki, jerzyki, bogatki, dudki, wróble, kawki, kraski, szpaki czy pleszki, a nawet… wiewiórki. Ponadto ornitolodzy wyznaczą 40 lokalizacji, w których zamontowanych zostanie 40 karmników, a na wiosnę przewidziany jest montaż kolejnych 226 budek w pozostałych tyskich parkach i skwerach.

ar / tychy.info
źródło: UM Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.