tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 9 grudnia 2021

Modne stylizacje z koszulami w roli głównej

Materiał partnera:

Warto podkreślić, że koszule spełniały kiedyś całkiem inną rolę niż obecnie. Dawniej koszule były używane jako bielizna zakładana pod ubranie. Obecnie mamy do czynienia ze wzrostem zainteresowania koszulami. W sklepach znajdziemy wiele modeli na bardzo różnorodne okazje. Sprzedawcy oferują również 2 podstawowe fasony koszul, które można dopasować do swojej sylwetki. Dlaczego warto zakładać koszule i jak je nosić? Na te pytania odpowiemy w naszym artykule.

Źródło: pexels.com


Zalety koszul męskich



Każdy z nas potwierdzi na pewno, że koszule to jeden z podstawowych elementów męskiej garderoby. W szafie każdego mężczyzny znajdziemy przynajmniej jedną koszulę. Warto wspomnieć, że eleganccy panowie mają w swojej garderobie wiele koszul na różnorodne okazje. Dlaczego panowie tak chętnie zakładają koszule? To element garderoby, który pozwoli podkreślić rangę okazji, na którą jesteśmy zaproszeni. Koszule podkreślają także męską sylwetkę i pozwolą stworzyć nienaganne stylizacje. Producenci bardzo dbają o dobre materiały, które zapewniają przepływ powietrza. Większość koszul jest zatem wykonana z bawełny, która jest bardzo przyjazna dla ludzkiej skóry. Produkty są wykonane z dbałością o szczegóły, czyli wykończenie wokół guzików czy szwy. Niektóre koszule posiadają modne aplikacje czy wzory pozwalające urozmaicić stylizację. Na koniec najważniejsza zaleta koszul: możesz je założyć praktycznie na każdą okazję. Eleganckie koszule towarzyszą nam na ślubach, komuniach, oficjalnych spotkaniach czy pogrzebach. Luźniejsze fasony sprawdzą się na spotkaniach towarzyskich, wyjściach do miejsc związanych z kulturą czy na randce.

Jak nosić koszule?



Model koszuli oraz jej kolor powinieneś dopasować do rodzaju okazji. Na oficjalne spotkania wybierz tradycyjne gładkie koszule w wersji regular. Sprawdzą się kolory biały, beżowy, niebieski czy czarny. Pamiętaj jednak, aby czarnej koszuli nie zakładać na ślub. Świetnym uzupełnieniem będą eleganckie męskie spodnie, krawat oraz marynarka. Jako dodatek wybierz buty wykonane ze skóry naturalnej w kolorze zbliżonym do kolorystyki spodni.

Luźniejsze okazje dają oczywiście większe możliwości dotyczące ubioru. Koszule możesz zatem zestawić w lekko sportowej stylizacji. Szczególnie polecane są chinosy w kratę, które są hitem w modzie męskiej ostatnich lat. Możesz zdecydować się także na lekko sportową wersję marynarki, która posiada wcięcie w talii. Do sportowych stylizacji możesz założyć np. trampki, a do bardziej eleganckich męskie mokasyny. Na mało oficjalne okazje możesz podstawić na koszule slim fit lub modele w wersji regular. Fason koszul dopasuj do swojej wygody i preferencji dotyczących ubioru.