Wiadomości

  • 9 grudnia 2021
  • 13 grudnia 2021
  • wyświetleń: 1413

Pomóż kupić USG dla Hospicjum Domowego dla Dzieci

Fundacja Śląskie Hospicjum dla Dzieci Świetlikowo uruchomiła zbiórkę na zakup USG dla małych pacjentów, którzy leczeni są we własnych domach. Potrzeba 27 tys. 980 zł.- Nasi mali pacjenci z Hospicjum Domowego pomimo ciężkiej, nieuleczalnej choroby na co dzień przebywają w domach, wśród ukochanych rodziców, rodzeństwa oraz swoich zabawek. Dzięki temu mniej się boją. Podopieczni narażeni są na częste i groźne dla ich życia infekcje - tłumaczą przedstawiciele hospicjum.

USG jest badaniem, które można wykonać w domu, przy łóżku pacjenta. Pozwala wykryć zmiany na wczesnym etapie, a następnie ocenić efekty leczenia. Pomaga ono w diagnostyce różnicowej i diagnostyce powikłań. Ułatwia podejmowanie decyzji o szybkim i właściwym wdrożeniu leczenia w domu lub skierowaniu dziecka do szpitala. Zakup USG to duży koszt, dlatego Fundacja zwróciła się z prośbą do darczyńców.

- Wiemy, że to spora kwota, ale sprzęt pomoże aktualnie pięćdziesięciu podopiecznym maluchom przebywającym w domach i pozostającym pod opieką placówki oraz tym, które dopiero przyjdą pod skrzydła Fundacji. Idą Święta... warto pomagać - zachęca Fundacja Śląskie Hospicjum dla Dzieci Świetlikowo.

Link do zbiórki:

ar / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.