tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 8 grudnia 2021

[FOTO] Interwencja latającej karetki do podopiecznego MOPS

W środę, 8 grudnia około godziny 11.50 dyżurny KMP Tychy otrzymał zgłoszenie, że w jednym z domów przy ul. Glinczańskiej znajduje się mężczyzna potrzebujący pomocy medycznej. Osobą zgłaszającą był pracownik tyskiego MOPS-u, który odwiedził swojego podopiecznego i zauważył jego problemy zdrowotne.

Interwencja latającej karetki do podopiecznego MOPS - 08.12.2021 · fot. 112tychy.pl


Na miejsce zgłoszenia zadysponowane zostały dwa zastępy tyskiej straży pożarnej oraz Lotnicze Pogotowie Ratunkowe (Ratownik 4 z Katowic) ze względu na brak wolnych naziemnych zespołów ratownictwa medycznego.

Po przebyciu na miejsce strażacy zabezpieczyli lądowisko dla latającej karetki oraz udzielili 56-letniemu mężczyźnie kwalifikowanej pomocy przedmedycznej oraz udzieli mu wsparcia psychicznego do czasu przybycia ratowników i lekarza z załogi LPR-u.

Po zaopatrzeniu na miejscu mężczyzna został przeniesiony do śmigłowca i drogą lotniczą został przetransportowany do szpitala w Katowicach Ochojcu.

Dodatkowo na miejscu działali funkcjonariusze KMP Tychy. Po godzinie 13.00 działania zostały zakończone.

ar / tychy.info
źródło: KMP Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.