tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

 • 8 grudnia 2021

Zbiórka środków higienicznych dla tyskiego hospicjum

Zostały zorganizowane dwie zbiórki artykułów higienicznych na rzecz Społecznego Stowarzyszenia Hospicjum im. św. Kaliksta w Tychach. Jedna z nich - zorganizowana przez właścicielki dwóch tyskich firm - potrwa w dniach 6-20 grudnia. Zbiórka darów trwa też w Tyskim Centrum Wolontariatu i Klubie Seniora Platyna - produkty można przynosić do 16 grudnia. Inicjatorką tej akcji jest wolontariuszka z Klubu Seniora.

artykuły higieniczne
Artykuły higieniczne · fot. Hospicjum im. św. Kaliksta


Przedstawicielki Biura Rachunkowego Hando (Aleksandra Jonik) i Agencji Reklamowej Tina Design (Martyna Kociak) wspólnymi siłami, przy pełnym wsparciu i poparciu Hospicjum im. Św. Kaliksta w Tychach, postanowiły zorganizować zbiórkę środków higienicznych dla placówki.

- Decyzja o zorganizowaniu zbiórki była odzewem na spontaniczną akcję jaka odbyła się kilka tygodni temu w Internecie. Magazyn Hospicjum pękał w szwach od różnych darów, jednak były też spore braki w najbardziej potrzebnych artykułach. Jeśli nie masz jak dojechać do Nas, My możemy przyjechać do Ciebie - mówią organizatorki.

Szczególne zapotrzebowanie jest na:

 • duże podkłady chłonne 90x170cm
 • pianki myjąco pielęgnujące.


Rekomendowani producenci: Tena i Seni Care.

Inne środki higieniczne i dary również są mile widziane.

Adresy punktów, do których można zanosić artykuły:

 • Biuro Rachunkowe Hando Lędziny, ul. Lędzińska 24,
 • Biuro Rachunkowe Hando Tychy, ul. Kościuszki 12,
 • Agencja Reklamowa Tina Design, Lędziny, ul. Zakole 19a,
 • Hospicjum im. Św. Kaliksta,Tychy, ul. Żorska 17.


- Takie miejsca jak hospicja wiążą się ze złymi skojarzeniami, a tam po prostu każdy chce odejść godnie, w dobrych warunkach i spokojnej atmosferze. Chcemy tą zbiórką takie warunki właśnie zapewnić wszystkim podopiecznym. Jest to kropla w oceanie potrzeb, ale każda pomoc się liczy bardziej niż dobre chęci. Nie ukrywamy, realizujemy też przy tym swego rodzaju prywatną misję, ponieważ uważamy, że takie miejsca są ważne i bardzo potrzebne. Szczególnie gdy życie potrafi z dnia na dzień napisać zupełnie inny scenariusz niż sobie wyobrażamy. Liczymy, że do nas dołączycie! Każde polubienie, udostępnienie, przekazanie wiadomości znajomym, rodzinie to również potężne wsparcie.
Wierzymy, że w jedności jest siła! Chcemy organizować takie zbiórki cyklicznie nie jednorazowo
- dodają organizatorki.

zbiórka środków higienicznych dla hospicjum,


Zbiórka darów trwa też w Tyskim Centrum WolontariatuMożna też wesprzeć zbiórkę na rzecz hospicjum im. św. Kaliksta, której inicjatorką jest wolontariuszka Pani Kazimiera Krzysztofik z Klubu Seniora Platyna.

Przekazać można:

 • rękawiczki jednorazowe rozmiar M lub L , ważne żeby to były rękawiczki nitrylowe,
 • podkłady higieniczne, jednorazowe,
 • pampersy dla osób dorosłych, większe rozmiary,
 • ręczniki jednorazowe - duże rolki,
 • kremy ochronno-pielęgnacyjne dla osób leżących (kremy do nabycia w aptekach lub sklepach medycznych).


Wymienione produkty są potrzebne w hospicjum codziennie, w dużych ilościach. Możemy pomóc przynosząc, dowolną ilość. Liczy się każda podarowana sztuka. Produkty zbierane są od 1 do 16 grudnia (w dni robocze).

Dary można przynosić do siedziby Tyskiego Centrum Wolontariatu przy ul. Edukacji 11
od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00 - 12:00 - II piętro, pok. 67 lub w godzinach 12:00 - 17:00 do Klubu Seniora Platyna na parterze.

zbiórka hospicjum

ar / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.