tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 7 grudnia 2021

[ZDJĘCIA] Dzielnicowi i strażnicy patrolowali osiedle z Mikołajem

Święty Mikołaj i jego pomocnice towarzyszyły w Mikołajki dzielnicowym oraz strażnikom miejskim podczas patrolu tyskiego osiedla. Tym razem nie tylko mundurowi, ale i sam Mikołaj przypominali przechodniom jak dbać o własne bezpieczeństwo. Ten, kto napotkał nietypowy patrol, otrzymywał dawkę wiedzy, prezenty, słodycze, odblaski i ulotki „Nie daj się złapać w sieci”.

Dzielnicowi i strażnicy miejscy patrolowali osiedle z Mikołajem - 06.12.2021 · fot. KPP Pszczyna


Patrol dzielnicowych był dzisiaj nieco inny niż zwykle. Składał się z policjantów, którzy wraz ze świętym Mikołajem oraz strażnikami miejskimi przechadzali się ulicami miasta w rejonie osiedla „A”. Przedsięwzięcie realizowane było wspólnie z pomocnicami Mikołaja, czyli przedstawicielkami Fundacji Rozwoju Ekonomii Społecznej w Tychach. Tym razem o bezpieczeństwie w ramach kampanii „Dzielnicowy bliżej nas”, rozmawiali nie tylko mundurowi, ale i sam Mikołaj.

Dzieci oprócz drobnych prezentów otrzymały dawkę wiedzy. Patrol wywołał najwięcej emocji wśród najmłodszych, jednak i dorośli z pewnością skorzystają z porad mundurowych. W celu ograniczenia przypadków związanych z oszustwami przez internet została stworzona ulotka promująca właściwe zachowania w sieci. Wszystko dzięki współpracy mundurowych z Urzędem Miasta w Tychach oraz Fundacją Rozwoju Ekonomii Społecznej w Tychach.

Prowadzone działania profilaktyczne miały na celu przede wszystkim zwrócić uwagę na bezpieczeństwo. W okresie przedświątecznym jesteśmy narażeni zarówno na niebezpieczeństwo w sieci w związku z zakupami prezentów, ale też ataki kieszonkowców oraz zagrożenia w ruchu drogowym. Zwiększony ruch, ograniczona widoczność, trudne warunki na drodze, pośpiech czy świąteczne rozkojarzenie to czynniki wymagające od kierowców i pieszych szczególnej koncentracji.

Każdy z nas chciałby, aby ten świąteczny czas przeżyć w zdrowiu i miłej atmosferze, dlatego policja przypomina, że to właśnie najczęściej od nas samych zależy, czy tak będzie. Każda inicjatywa na rzecz poprawy bezpieczeństwa może zapobiec wypadkom. Zatem nie śpieszmy się, nośmy odblaski i przestrzegajmy obowiązujących przepisów.

ar / tychy.info
źródło: KMP Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.