tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 2 grudnia 2021

[WIDEO] Michał Gramatyka poruszył w sejmie temat tyskiego DPS

Niedawno pisaliśmy, że tyski Dom Pomocy Społecznej w Kobiórze jest już gotowy i czeka na rozpoczęcie działalności. Na grudniowym posiedzeniu Sejmu poseł Polski 2050 Michał Gramatyka, przemawiając z sejmowej mównicy, poruszył temat zablokowania oddania do użytku DPS-u przez wojewodę śląskiego. - Dlaczego? Bo któryś z urzędników odnalazł archiwalne wypowiedzi Marszałka Chełstowskiego, który w 2017 roku miał wątpliwości co do nabycia działki w Kobiórze - stwierdził poseł.

Loading...


- Miasto Tychy wybudowało w Kobiórze Dom Pomocy Społecznej. W całym procesie inwestycyjnym - od momentu nabycia działki aż po odbiory techniczne nikt nie wnosił zastrzeżeń. Jak bardzo potrzebne są takie instytucje, wszyscy doskonale wiemy. Tu zaczyna się rola Jarosława Wieczorka - wojewody śląskiego. Na "ostatniej prostej" zablokował oddanie do użytku DPS "Dobre Miejsce". Dlaczego? Bo któryś z urzędników odnalazł archiwalne wypowiedzi Marszałka Chełstowskiego, który w 2017 roku miał wątpliwości co do nabycia działki w Kobiórze. Dziś marszałek tych wątpliwości już nie ma, ale urzędnicy wiedzą swoje. Idźcie po rozum do głowy. Czekają pensjonariusze. A DPS czeka na nich. Ta sprawa nie ma barw politycznych. Dlatego właśnie powiedziałem o tym w Sejm Rzeczypospolitej Polskiej - komentuje poseł Michał Gramatyka.

Podczas przemówienia w Sejmie, na jednym z grudniowych posiedzeń, poseł z Tychów mówił:

- Po stronie wojewody została jedna jedyna czynność administracyjna - wydanie zezwolenia na prowadzenie tego DPS-u. Czynność, która wydawałoby się jest kompletnie formalna, wręcz automatyczna. Tak byłoby w normalnym państwie, ale w państwie PiS w tym momencie pojawiają się nadgorliwi urzędnicy wojewody śląskiego, którzy to właśnie zezwolenie opóźniają już o kolejny miesiąc. Jeszcze ciekawszy jest powód, dla którego to robią. Otóż któryś z bardziej kreatywnych, a może znudzonych brakiem pracy pracowników Urzędu Wojewódzkiego, odnalazł w czeluściach protokołów tyskiej Rady Miasta dyskusję z 2017 roku. W tej dyskusji brał udział obecny marszałek województwa
śląskiego a ówczesny radny miasta Tychy Jakub Chełstowski. Oczywiście z PiS. I w tej dyskusji wyraził swoje wątpliwości co do nabycia działki przez Tychy poza granicami samego miasta. Dziś już tych wątpliwości nie ma, ale dla nadgorliwego urzędnika, a może dla samego wojewody śląskiego nie ma to kompletnie znaczenia
- stwierdził poseł Gramatyka podczas wystąpienia w Sejmie.

- Na miejsca w tym Domu Pomocy Społecznej czeka ponad setka tyszanek i tyszan. Od wielu tygodni ponoszone są koszty utrzymania tego budynku. Pracownicy są pod parą, pod parą są pokoje. Brakuje jednej decyzji. Wzywam ciebie wojewodo śląski do opanowania. To naprawdę potrzebne miejsce - głosił z mównicy sejmowej poseł.

Wysłaliśmy do wojewody śląskiego prośbę o komentarz w sprawie wstrzymania wydania decyzji. Oczekujemy na odpowiedź.

O ukończeniu inwestycji pisaliśmy w listopadzie w artykule Tyski Dom Pomocy Społecznej już gotowy. Kiedy otwarcie?

ar / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.