tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 2 grudnia 2021

Panek CarSharing zniknął z Tychów

Wiosną 2020 roku informowaliśmy, że Tychy dołączają do stref PANEK CarSharing. Z końcem listopada firma wycofała usługę z naszego miasta. Tłumaczy, że nie było dużego zainteresowania wypożyczaniem samochodów.

PANEK CarSharing
fot. https://www.facebook.com/PANEKCS


Usługa Panek CarSharing - samochody na minuty, doby i tygodnie, którymi można jeździć po całej Polsce i pozostawiać w strefach znajdujących się na mapie w specjalnej aplikacji PANEK, w ubiegłym roku wkroczyła na Śląsk - samochody do wypożyczenia pojawiły się w kolejnych miastach powyżej 100 000 mieszkańców. Do stref, w których można wynająć samochód, dołączyły wówczas: Katowice, Sosnowiec, Gliwice, Bytom, Zabrze, Dąbrowa Górnicza, Tychy, Ruda Śląska, Chorzów oraz Świętochłowice i Mysłowice. Wtedy, w związku z przedłużającą się sytuacją epidemiczną, podjęto decyzję o ekspansji usługi m.in. z powodu ograniczeń w komunikacji publicznej.

Pod koniec roku 2021 firma zdecydowała o wycofaniu się z tyskiego rynku. Dlaczego?

- Strefa w Tychach została usunięta 29 listopada. Niestety w tym mieście carsharing nie cieszył się zbyt dużym zainteresowaniem. Aktualnie jesteśmy na etapie optymalizowania wszystkich naszych stref, jednak nie wykluczamy, że w przyszłości do niektórych z nich będziemy wracać - wyjaśnia Karolina Trzyna z Panek CarSharing.

ar / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.