Wiadomości

  • 5 grudnia 2021
  • wyświetleń: 2620

Tyscy sportowcy zostali wolontariuszami w schronisku

Na boisku walczą o ligowe punkty, ale poza nim zawsze starają się pomagać innym. Zawodnicy GKS Tychy zostali wolontariuszami w Miejskim Schronisku dla Zwierząt w Tychach. Jakub Piątek, Bartłomiej Jeziorski i Kacper Mąkowski najpierw zostali odpowiednio poinstruowani, a następnie przystąpili do wykonywania obowiązków.

Tyscy piłkarze i hokeiści zostali wolontariuszami w schronisku - 12.2021 · fot. GKS Tychy


- Nigdy nie byłem w schronisku, dlatego chciałem zobaczyć jak to wszystko wygląda. Pamiętam jak kilka lat temu od koleżanki mojej mamy urodziły się koty i postanowiliśmy jednego z nich przygarnąć. Myślę, że warto adoptować zwierzęta, bo potrzebują one miłości i to widać jak ich odwiedziliśmy - mówi Jakub Piątek, piłkarz GKS Tychy.

Odwiedziny zawodników rozpoczęły się od porządków. Bartłomiej Jeziorski zamiast kija musiał trzymać tym razem wiaderko i szczotkę. Jego zadaniem było posprzątanie boksów.

- Sam mam w domu psa, dlatego chciałem odwiedzić schronisko. Najpierw musiałem wyczyścić boks, a następnie umyć narzędzia, których używałem. Warto mieć zwierzęta, bo dają one bezwarunkową miłość i przyjaźń. Dla mnie zwierzęta są jak członkowie rodziny, a nie żadna zabawka - dodaje Bartłomiej Jeziorski, hokeista GKS Tychy.

Zabawa z psem czekała na piłkarza GKS Tychy. Jakub Piątek na początku miał małe problemy z upilnowaniem Barry’go, ale ostatecznie z pomocą smakołyków panowie znaleźli porozumienie.

Ostatnim punktem była pomoc medyczna. Kacper Mąkowski musiał najpierw zakropić oczy kotom, a następnie pobawił się z nimi.

Tyscy piłkarze i hokeiści zostali wolontariuszami w schronisku - 12.2021
Tyscy piłkarze i hokeiści zostali wolontariuszami w schronisku - 12.2021 · fot. GKS Tychy


- W tej chwili mamy 39 kotów i 41 psów. Nie jest to może duża liczba, ale tak naprawdę nie powinno ich być tutaj w ogóle. Liczymy, że jak ludzie zobaczą jakie mamy piękne zwierzęta, to zwiększy się liczba adopcji. Wolontariusze i pracownicy schroniska starają się dać im namiastkę miłości, którą powinny dostać w domu - zaznacza Katarzyna Jasińska z Miejskiego Schroniska dla Zwierząt w Tychach.

GKS Tychy i Miejskie Schroniska dla Zwierząt w Tychach współpracują już od kilku lat. W 2017 roku odbyła się kampania „Nie zostawiaj zwierząt na lodzie”, a kilka miesięcy później powstał kalendarz charytatywny z udziałem zawodników oraz psów i kotów.

Klub GKS Tychy liczy, że dzięki takim akcjom dotrzemy do jeszcze większego grona odbiorców i zachęcimy w ten sposób kibiców GKS Tychy do adopcji zwierząt. Dzięki ostatniej kampanii wszyscy bohaterowie akcji znaleźli nowe domy i teraz mamy podobny cel.

- Wizyta w schronisku nie jest jeszcze ostatnim słowem sportowców w tym roku. Przed świętami czeka nas główna odsłona akcji - dodaje Krzysztof Trzosek, rzecznik prasowy GKS Tychy.

ar / tychy.info

źródło: GKS Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.