Wiadomości

  • 5 grudnia 2021
  • wyświetleń: 3399

[WIDEO] Mieszkańcy regionu w teledysku o powstaniach śląskich

Przedstawiamy teledysk, który przygotowali m.in. mieszkańcy miasta Tychy oraz innych miejscowości regionu. Realizacja miała miejsce w Wodzisławiu Śląskim, skąd pochodzi Grupa Rekonstrukcji Historycznej „Powstaniec Śląski” - to właśnie ona odtworzyła walczących powstańców. O tworzeniu utworu i klipu opowiada Rafał Stanisławski, występujący pod pseudonimem KikoRaf.- Wspólnymi siłami jako strony „Maryjna Historia Polski” oraz Pamiętaj Skąd Jesteś” (obie z Tychów) zrealizowaliśmy utwór oraz teledysk „Cud nad Odrą” upamiętniający III Powstanie Śląskie w setną rocznicę wydarzeń. Realizacją teledysku oraz utworu zajął się Hesik z 2na2 Studio (Pszczyna), natomiast za oprawę muzyczną odpowiada Radek EST z Wisły - mówi Rafał Stanisławski z Tychów, który znany jest w środowisku muzycznym jako KikoRaf i odpowiada w utworze za słowa oraz wokal.

- Myślę, że stworzyliśmy coś innego, aby ten trudny temat pokazać od strony człowieka, po chrześcijańsku. Jest to opowieść o ludziach, nie o wojnie, aczkolwiek ludzie w tym konflikcie uczestniczyli, ludzie tacy sami jak my dzisiaj. Oni czuli strach i żyli codziennością, lecz przyszło im zmierzyć się z wyzwaniami, jakie przyniosły tamtejsze czasy. Pragniemy podziękować Bożej Opatrzności za opiekę, za Polskę, za Śląsk, za naszych bohaterów - dodaje.

ar / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.