tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 30 listopada 2021
  • 6 grudnia 2021

[ZDJĘCIA] Pluszaki po raz kolejny opanowały Stadion Zimowy

Po roku przerwy powróciła inwazja latających pluszaków. W piątek, 3 grudnia na Stadionie Zimowym podczas meczu hokejowego GKS Tychy z Re-Plast Unia Oświęcim odbyła się VIII edycja akcji Teddy Bear Toss. Pluszaki trafią jak zawsze do dzieci skrzywdzonych przez los.

Reklama

Teddy Bear Toss 2021 - pluszaki na Stadionie Zimowym - 03.12.2021 · fot. Łukasz Sobala / www.pressimages.pl / GKS Tychy


- W ubiegłym roku akcję pokrzyżowała nam pandemia. Hokeiści musieli grać bez dopingu kibiców, dlatego klub postanowił, że misie w okresie świątecznym i tak pojawią na Stadionie Zimowym. Na jednej trybunie zamiast fanów zasiadły pluszaki, które były z nami przez kilka kolejnych miesięcy - wspomina ubiegłoroczną akcję Krzysztof Trzosek, rzecznik prasowy GKS Tychy.

W tym roku akcja odbyła się w trakcie piątkowego spotkania z Unią Oświęcim. Teddy Bear Toss polega na przynoszeniu maskotek przez kibiców, które następnie trafiają do dzieci. Pluszaki pomagają przetrwać najmłodszym pobyt w szpitalu czy domu dziecka.

W ostatnich latach misie trafiały głównie do placówek zlokalizowanych na terenie Tychów. W ostatnich tygodniach klub rozesłał zapytania do kilkudziesięciu domów dziecka z województwa śląskiego.

- Na apel odpowiedziały m.in. placówki z Rudy Śląskiej, Bytomia czy Gliwic. Przed świętami większość pluszaków trafi do najbardziej potrzebujących - dodaje rzecznik prasowy GKS Tychy.

Podobnie jak w ubiegłych latach, także i tym razem każdy kibic, który przy zakupie biletu na mecz GKS Tychy - Unia Oświęcim okazał w kasie pluszaka, mógł kupić bilet w promocyjnej cenie 5 złotych. Pierwsza bramka dla GKS Tychy to sygnał do rzucania maskotek na taflę lodu.

W poprzednich latach zebrano w sumie to 14 tysięcy 308 zabawek.

ar / tychy.info

źródło: GKS Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.