Wiadomości

  • 30 listopada 2021
  • wyświetleń: 1298

Gokart dla dziecka - dlaczego warto kupić?

Materiał partnera:

Każdy rodzic powinien dbać o rozwój psychofizyczny swojego dziecka. Już od najmłodszych lat pociecha powinna mieć zapewnioną porządną dawkę ruchu. Świetnie sprawdzają się tu rowerki biegowe, hulajnogi, czy wrotki. W ostatnim czasie popularność zyskują gokarty na pedały Czym się charakteryzują i wyróżniają? Dlaczego rośnie liczba ich nabywców wśród rodziców?

Linkhouse


Jak wygląda gokart dla dziecka?Gokarty kojarzy chyba każdy z nas. To jednoosobowe, niskie pojazdy silnikowe na czterech kołach, którymi zazwyczaj jeździ się po torach kartingowych. Słowo "gokart" w dosłownym tłumaczeniu z języka angielskiego oznacza "jeżdżący wózek". Jak zatem prezentuje się gokart dla dziecka?

Oczywiście model przeznaczony dla młodych użytkowników nie posiada systemu napędowego w postaci silnika, więc kluczowym jego elementem są pedały. Większość gokartów wyposażona jest wygodne, wyprofilowane siedzisko oraz gumowe, pompowane koła na łożyskach. Te komponenty znacznie zwiększają komfort i bezpieczeństwo jazdy. Nowoczesny design, staranne wykończenie i żywe kolory z pewnością przypadną do gustu każdemu maluchowi!

Dlaczego gokart to dobry pomysł jako prezent dla dziecka?Jazda gokartem to nie tylko gwarancja wspaniałej zabawy, ale również aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu (i do tego w nietypowym urządzeniu). Czterokołowy pojazd w sportowym stylu zmodyfikowany tak, aby mogły korzystać z niego dzieci, przyczynia się do rozwoju ich zdolności motorycznych, poprawia ich koordynację i szybkość reakcji, ale co także istotne w dzisiejszym świecie pełnym technologii, budzi w nich miłość do ruchu i sportu. Aby uruchomić pojazd, należy obracać pedałami, te zaś poruszają się tylko dzięki sile mięśni. To więc kolejna korzyść płynąca z jazdy gokartem - staje się ona fantastycznym ćwiczeniem wzmacniającym układ mięśniowy dziecka.

Gokartem jeździ się praktycznie po każdej nawierzchni - chodniku, trawie, żwirowych i piaszczystych ścieżkach. To duże udogodnienie dla rodziców - gokart może towarzyszyć im na każdej wycieczce, gdziekolwiek się wybiorą. Dziecko nie musi rozstawać się ze swoją ulubioną i zabawką i poznawać nowe miejsca zza kierownicy!

Kolejną wielką zaletą gokartów jest duża możliwość manewrowania kierownicą. Malec może jeździć do przodu, do tyłu, skręcać w różnych kierunkach. Co więcej, gokart jest bardziej stabilny od klasycznego rowerka, minimalizuje więc prawdopodobieństwo upadku praktycznie do zera.

Gdzie kupić gokart dla dziecka?
Gdy stwierdziliśmy, że gokart na pedały to idealny upominek dla naszego potomka, nie pozostaje nam nic innego jak dokonanie ostatecznego zakupu. Do wyboru mamy sklep stacjonarny oraz internetowy. Najpierw możemy odwiedzić sklep z gokartami, zapoznać się z jego parametrami, atestami bezpieczeństwa, zasięgnąć opinii ekspertów i dokonać wstępnej oceny. Następnym krokiem jest transakcja w sklepie internetowym. W sklepach online dostępne są bowiem atrakcyjne promocje, z których możemy skorzystać podczas zakupów. Pamiętajmy, że dla dzieci równie ważne są aspekty wizualne: np. kolor i nadruki, ale także efekty dźwiękowe.

undefined