Wiadomości

  • 29 listopada 2021
  • wyświetleń: 573

Poduszki ciążowe - co warto o nich wiedzieć?

Materiał partnera:

Czas ciąży jest bardzo dużym wyzwaniem dla kobiety. Przyszła mama zmaga się z licznymi dolegliwościami. Jednym z nich jest problem ze snem. Przybranie dogodnej pozycji oraz odczuwalny ból wpływają na odczucie dyskomfortu podczas leżenia. Z pomocą w tych dolegliwościach podąża poduszka ciążowa.

Whitpress


Korzyści używania gadżetu, jakim jest poduszka ciążowaPoduszka ciążowa ma inny kształt i wielkość w porównaniu ze zwykłą poduszką. Najczęściej są one podłużne i sięgają nawet 180 centymetrów. Różni się także rodzajem wypełnienia. Najczęściej stosuje się włókno kulkowe, zapewniające dostosowanie kształtu do ciała kobiety. Poduszka ta ma bardzo dużo zastosowań, a przez to idzie za tym wiele zalet. Pierwszą z nich jest możliwość przybrania dogodnej pozycji, o którą tak ciężko w ciąży. Duży brzuszek wprawia w dyskomfort. Doskwiera ból pleców oraz obrzęk nóg. Rozwiązaniem tych problemów jest poduszka ciążowa. Jej specjalny kształt sprawia, że podtrzymuje ona brzuch, przez co najbardziej narażony na przeciążenia dolny odcinek kręgosłupa jest odciążony. Dzięki uldze, którą kobieta odczuwa przy zastosowaniu tej poduszki, wreszcie może się spokojnie zrelaksować. Dodatkowo pozwala ona na ułożeniu nóg, bioder oraz kręgosłupa w jednej linii, zapewniając upragnioną wygodę oraz eliminując napięcia kręgosłupa i karku, a także zapobiega powstawaniu obrzęków czy skurczów. Przyczyniając się do dogodnej pozycji, niesie ona za sobą zalety zarówno dzień, jak i w nocy. W związku z tym problem nieprzespanych nocy spowodowanych niewygodą zostaje zażegnany i pomaga w utrzymaniu głębokiego snu, który jest tak bardzo regenerujący. Poduszka ciążowa szczególnie przydatna jest w trzecim trymestrze ciąży, kiedy duży brzuszek utrudnia wykonanie niemal każdej czynności. Ostatnią z zalet jest poprawa ukrwienia ciała kobiety.

Poduszka ciążowa - jaki rodzaj wybrać?Poduszki ułatwiające przyszłym mamom bezproblemowe spanie oraz relaks dostępne są w różnych kształtach. Do najczęściej wybieranych modeli można zaliczyć poduszki przypominające swoim wyglądem literę U, C oraz J. Mając do dyspozycji 3 rodzaje - który okaże się najlepszym rozwiązaniem? Kojec, czyli kształt litery C, sprawdza się u pań mierzących nie więcej niż 165 centymetrów, a także niezmieniających pozycji w trakcie snu, ponieważ znacznie ogranicza ona ruch, podtrzymuje kark oraz brzuch, a także podnosi miednicę. Bardzo dobrze sprawuje się także po ciąży - ułatwia karmienie dziecka i jest pomocna podczas nauki siadania maleństwa. Poduszka w kształcie litery U najlepiej sprawdzi się dla pań często zmieniających pozycję podczas snu. Przyszła mama może zmieniać swoją pozycję bez konieczności przekładania poduszki z jednego na drugi bok. Idealnie sprawdzi się również podczas karmienia bliźniaków. Kolejnym rodzajem jest poduszka ciążowa w kształcie litery J. Kobiety posiadająca nieduże łóżka najczęściej wybierają tę opcję ze względu na ilość zajmowanego przez nią miejsca. Dobrze także sprawdza się podczas transportu. Dodatkowo można wyróżnić poduszkę w kształcie cyfry 7, 9 oraz litery I, jednakże nie są one tak rozpowszechnione jak poprzednie modele. Należy jeszcze raz zwrócić uwagę na to jak ważny jest odpoczynek w czasie ciąży, warunkujący prawidłowy rozwój dziecka. Poduszka ciążowa jest gadżetem, który pomoże wyeliminować problem nieprzespanych nocy.