tychy.info

Wiadomości

  • 29 listopada 2021

Skup aut za gotówkę: Jak to działa?

Materiał partnera:

Niektóre firmy promują się pozostawiając za wycieraczkami starych samochodów wizytówki. Inne starają się dotrzeć do właścicieli pojazdów używanych poprzez dostępność online. Skupy samochodów używanych działają w większości ośrodków miejskich zapewniając właścicielom pojazdów pomoc w zbyciu niechcianych samochodów na przejrzystych zasadach i korzystnych warunkach. Jak to wygląda w praktyce? Czego możemy się spodziewać po współpracy ze skupem aut za gotówkę?

Shuterstock


Chcę zostawić auto w skupie: Jak to zrobić?Skup aut za gotówkę działa na takiej samej zasadzie jak skup antyków czy telefonów komórkowych, z tą różnica, że skupuje samochody. Co ważne, większość skupów aut używanych przyjmuje samochody niezależnie od marki, modelu, rocznika i stanu (technicznego i wizualnego). W praktyce oznacza to, że skup samochodów za gotówkę jest miejscem, w którym możemy szybko i skutecznie zbyć:
  • wciąż sprawny, ale już wysłużony pojazd, którego nie potrafimy sprzedać na własną rękę,
  • samochód niesprawny (większość skupów w ramach kompleksowej obsługi transakcji zapewnia własny transport lub pomaga w zorganizowaniu lawety w korzystnej cenie),
  • samochód nieposiadający ważnych badań technicznych,
  • samochód powypadkowy,
  • samochód poleasingowy.


Jak przebiega transakcja?Proces sprzedaży za gotówkę to ostatni etap współpracy ze skupem samochodów. Za nim do niego dojdzie pracownik skupu przeprowadza oględziny pojazdu i przygotowuje indywidualną wycenę - to bardzo istotne, każdy pojazd zgłoszony do skupu jest wyceniany indywidualnie w oparciu o szereg czynników, które mają realny wpływ na jego wartość oraz dalszy proces postępowania z tym konkretnym pojazdem (odsprzedaż, sprzedaż na części, sprzedaż na złom). Jeśli zaakceptujemy wycenę zaproponowaną przez skup praktycznie od ręki będziemy mogli przystąpić do finalizacji transakcji. W tym celu niezbędne będą wszystkie dokumenty pojazdu, którymi dysponujemy - tak jak w przypadku normalnej sprzedaży samochodu - oraz nasze dane do umowy. Umowa sprzedaży jest dokumentem wiążącym. Na jej podstawie dokonamy wyrejestrowania pojazdu oraz wypowiemy obowiązkowe ubezpieczenie pojazdu OC.

Gotówka czy przelew: Jak to naprawdę działa?Wiele skupów używa określenia za gotówkę w celu przyciągnięcia klientów. W praktyce zdecydowana większość auto skupów oferuje nam wybór - pieniądze za pozostawiony w skupie pojazd możemy otrzymać gotówką lub przelewem bankowym. W obu przypadkach możemy być pewni zapłaty, dlatego jeśli nie czujemy się komfortowo z gotówką przy sobie zawsze możemy poprosić o przelew na konto. Osoba odpowiedzialna za finalizację transakcji zrealizuje przelew od ręki - umożliwiają to nowoczesne technologie i bankowość internetowa, dzięki czemu możemy wyjść ze skupu z potwierdzeniem przekazania środków na nasze konto bankowe.