tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 29 listopada 2021

100 działek amfetaminy w fordzie tyszanina

Policjanci ze Świętochłowic zatrzymali w ubiegłym tygodniu 32-letniego tyszanina. Mężczyzna ukrywał w schowku dostawczego forda blisko 100 „działek” dilerskich amfetaminy. Badania wykażą, czy prowadził także auto pod wpływem narkotyków. Teraz grozi mu kara do 3 lat więzienia.

Reklama

Tyszanin jeździł po Świętochłowicach pod wpływem narkotyków
Tyszanin jeździł po Świętochłowicach pod wpływem narkotyków - 11.2021 · fot. KMP Świętochłowice


W środę, 24 listopada wieczorem, w trakcie patrolowania dzielnicy Chropaczów, policjanci zauważyli forda z niesprawnym oświetleniem. W związku z popełnionym wykroczeniem, stróże prawa zatrzymali kierowcę do kontroli drogowej. 32-letni tyszanin był wyraźnie zdenerwowany i pobudzony.

Już po chwili na jaw wyszedł powód jego zachowania. Stróże prawa znaleźli w jego aucie cztery woreczki foliowe z białym proszkiem, które ukrywał w jednym ze schowków. Przeprowadzone badanie potwierdziło, że zabezpieczona substancja to amfetamina, z której można przygotować blisko 100 „działek” dilerskich.

Mężczyzna nie był pod wpływem alkoholu, jednak jego zachowanie zwróciło uwagę mundurowych. Mając podejrzenie, że mężczyzna mógł kierować samochodem pod wpływem narkotyków, pobrano mu krew do dalszych badań. Jeżeli te przypuszczenia potwierdzą się, czekają go zarzuty karne. Mundurowi zatrzymali mieszkańcowi Tychów prawo jazdy. Po nocy spędzonej w policyjnej celi, 32-latek usłyszał zarzut posiadania narkotyków, za co grozi mu kara do 3 lat więzienia.

Jazda pod wpływem substancji psychoaktywnych jest równie niebezpieczna i zagrożona taką samą karą, jak prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu. Osoby, które decydują się usiąść za kierownicę po narkotykach, muszą liczyć się z surowymi konsekwencjami, między innymi wysoką grzywną, utratą prawa jazdy, a nawet karą więzienia.

ar / tychy.info

źródło: Policja Śląska

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.