tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 26 listopada 2021

[FOTO] Uczyli się jak obchodzić się z agresywnymi psami

Strażnicy miejscy wraz z kilkoma pracownikami urzędu miasta w Tychach, wzięli udział w szkoleniu z zakresu obchodzenia się z niebezpiecznymi, agresywnymi czworonogami.

Reklama

Uczyli się jak obchodzić się z agresywnymi psami - 11.2021 · fot. Straż Miejska Tychy


Na co dzień strażnicy pełniący służbę na terenie miasta, mają do czynienia z bezpańskimi zwierzętami. Niejednokrotnie zdarza się tak, że pies jest płochliwy lub po prostu agresywny.

Szkolenie które zostało przeprowadzone na terenie straży miejskiej, miało na celu przygotowanie strażników do skutecznego a przede wszystkim bezpiecznego odłowu zwierzęcia, a w późniejszym czasie transportu do Miejskiego Schroniska.

Straż Miejska Miasta Tychy, nie tylko zajmuję się zwierzętami domowymi takimi jak psy czy koty, a w przypadku zwierząt dzikich sarny lub bociany. Liczba interwencji z bezdomnymi zwierzętami w ciągu ostatnich kilku lat stale rośnie, a z ciekawszych zwierząt można przypomnieć między innymi: heloderme meksykańską, ptasznika królewskiego, węża zbożowego, jaszczurkę perłową czy gekona lamparciego.

ar / tychy.info
źródło: Straż Miejska Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.