tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 27 listopada 2021

Miasto rozda mieszkańcom 500 bonów na żywe choinki

Za nami:

"Choinka z pozytywną energią” - to akcja, w ramach której Miasto Tychy rozda mieszkańcom Tychów 500 bonów na żywe choinki. Warunek jest jeden: trzeba oddać baterie.

Reklama

choinka z pozytywną energią


Bony będą wydawane w zamian za dostarczenie do Referatu Gospodarki Odpadami Komunalnymi UM Tychy (ul. Budowlanych 67), co najmniej 0,5 kg lub 15 sztuk baterii wykorzystywanych w gospodarstwie domowym. Obowiązuje zasada - jedna choinka na jeden dom/mieszkanie. Choinki będą wydawane do wyczerpania zapasów.

Bony będzie można wymienić na żywą choinkę w "KULKA Centrum Ogrodnicze", na ul. Dołowej w Tychach od 1 grudnia do 24 grudnia.

Do skorzystania zaprasza prezydent Tychów Andrzej Dziuba:

Loading...


Akcja jest organizowana w ramach tygodnia 3 R (Reduse, Reuse, Recycle) obchodzonego 22-28 listopada. Tydzień 3R to ogólnopolska kampania, organizowana w ramach Europejskiego Tygodnia Redukcji Odpadów, mającego na celu podniesienie zapobiegania powstawaniu odpadów w Europie. Zasada 3R to REDUCE, czyli ograniczenie generowania odpadów, REUSE - ponowne wykorzystanie oraz RECYCLE, czyli zapewnienie recyklingu. To trzy kluczowe zasady, którymi wszyscy powinni się kierować, by jak najbardziej ograniczać wpływ odpadów na środowisko. W tygodniu 3R samorządy, instytucje, przedstawiciele biznesu, sektora pozarządowego, a także wszyscy konsumenci są zachęcani do wspólnego wysiłku i podejmowania inicjatyw mających na celu podnoszenie świadomości ekologicznej Polaków i wdrażanie idei 3R w codzienne życie.

Kampania 3R objęta jest honorowym patronatem Komisji Europejskiej, Związku Miast Polskich oraz Związku Gmin Wiejskich Rzeczypospolitej Polskiej.

ar / tychy.info

źródło: UM Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.