tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 28 listopada 2021
  • 30 listopada 2021

Łukasz Orbitowski gościem Mediateki!

Za nami:

We wtorek, 30 listopada o godz. 18.00 tyska Mediateka zaprasza na spotkanie z Łukaszem Orbitowskim. To będzie kolejne wydarzenie z cyklu Portrety Literackie.

Reklama

Łukasz Orbitowski
Łukasz Orbitowski · fot. Mariusz Martyniak


Łukasz Orbitowski jest jednym z najciekawszych, współczesnych polskich pisarzy horrorów, który specjalizuje się w literaturze grozy z elementami obyczajowymi. Wśród najsłynniejszych jego książek należy wymienić: Inną duszę (2016 rok - Paszport Polityki, nominacja do Nagrody Literackiej Nike oraz do Nagrody literackiej Gdynia), Rzeczy utracone, Święty Wrocław. Łukasz Orbitowski to również znakomity felietonista (Przekrój, Lampa, Gazeta Wyborcza) i recenzent (Nowa Fantastyka) oraz obserwator i komentator społeczny (Drugie Śniadanie Mistrzów).

Prywatnie Łukasz Orbitowski określa siebie jako metalowca i wskazuje, że taka muzyka pojawiła się w jego życiu, kiedy miał 12 - 13 lat. Nie dziwi zatem jego seria Metale szlachetne, nagrywana dla Audioteki w formie podcastu, gdzie prowadzi rozmowy o świecie muzyki metalowej nie tylko dla metali.

Spotkanie poprowadzi dziennikarka Agnieszka Strzemińska.

Obowiązują wejściówki dostępne w Dziale Muzycznym (al. Piłsudskiego 16) od 8 listopada, w godzinach pracy działu (tel. 32 438 04 75).

ar / tychy.info
źródło: Miejska Biblioteka Publiczna w Tychach

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.