tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 5 grudnia 2021
  • 9 grudnia 2021

Architektoniczny wymiar sportu: Stadion Miejski - spotkanie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Muzeum Miejskie w Tychach" podaj

Za nami:

9 grudnia o godz. 18.00 Tyska Galeria Sportu zaprasza na spotkanie z architektami Andrzejem Wiszowatym i Marcinem Kulpą - twórcami projektu tyskiego Stadionu Miejskiego.

stadion miejski


Trzecia odsłona cyklu poświęcona będzie jednemu z najważniejszych obiektów sportowych w Tychach - Stadionowi Miejskiemu. O zagadnieniach związanych z projektowaniem tyskiej areny opowiedzą jej twórcy: Andrzej Wiszowaty i Marcin Kulpa - generalni projektanci w biurze architektonicznym Perbo-Projekt, pracownicy dydaktyczni Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej oraz autorzy i współautorzy licznych realizacji z zakresu architektury sportowo-widowiskowej (m.in.: Hale Tauron Arena w Krakowie i Podium w Gliwicach, Stadiony Miejskie w Łodzi i Krakowie).

„Czas na architekturę” to cykl spotkań traktujących o sztuce projektowania, organizowania i kształtowania szeroko pojętej przestrzeni. Wspólny mianownik kolejnych odsłon cyklu stanowią wątki tyskie. Architektura otacza nas nieustannie - zaspokaja nie tylko potrzeby materialne, ale i duchowe. Traktujemy ją w naturalny sposób użytkowo, częstokroć nie doceniając wielości jej znaczeń oraz roli jaką odgrywa w kształtowaniu naszego poczucia estetyki.

Miejsce: Tyska Galeria Sportu, ul. Edukacji 7,
goście: Andrzej Wiszowaty i Marcin Kulpa,
prowadzi: Mateusz Miłoń,
zapisy: 887 450 212 (także SMSem), g.oleksy@muzeum.tychy.pl,
liczba uczestników ograniczona.

Wstęp wolny!

ar / tychy.info
źródło: Muzeum Miejskie w Tychach

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Muzeum Miejskie w Tychach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Muzeum Miejskie w Tychach" podaj