Wiadomości

  • 23 listopada 2021
  • 25 listopada 2021
  • wyświetleń: 1717

Piłkarskie mistrzostwa Europy kobiet na stadionie miejskim?

Piłkarskie Mistrzostwa Europy ponownie w Tychach? Niewykluczone! Miasto Tychy będzie się starać o współorganizację Turnieju Finałowego Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej Kobiet w 2025 roku!

Stadion Miejski w Tychach, kibice
Piłkarskie mistrzostwa Europy kobiet na stadionie miejskim? · fot. UM Tychy


Do prezesa PZPN Cezarego Kuleszy Miasto Tychy wysłało oficjalną deklarację ubiegania się o organizację sportowego wydarzenia. Jeśli Polska zostanie gospodarzem imprezy, mecze zostaną rozegrane na 8 stadionach w naszym kraju, w tym - być może - na Stadionie Miejskim w Tychach!

Do Unii Europejskich Związków Piłkarskich UEFA wpłynęło pięć kandydatur: z Polski, Francji, Szwajcarii, Ukrainy oraz łączona kandydatura krajów skandynawskich - Danii, Finlandii, Norwegii i Szwecji. Włodarze europejskiej federacji podejmą decyzję w grudniu 2022 roku.

Do tej pory na stadionie w Tychach rozegrane zostały Mistrzostwa UEFA EURO U21 w 2017 r. i Mistrzostwa Świata FIFA U-20 Polska 2019.

ar / tychy.info

źródło: UM Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.