tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 22 listopada 2021
  • 23 listopada 2021

Plaga kierowców, którzy nie mogli wsiadać za kółko

Ubiegły tydzień upłynął tyskim policjantom na kontrolach nietrzeźwych kierowców oraz tych, którzy stracili uprawnienia do kierowania pojazdami, a mimo to wsiedli za kółko.

Reklama

policja, kontrola, alkomat
Plaga kierowców, którzy nie mogli wsiadać za kółko · fot. KMP Tychy


16 listopada o godz. 02:28 przy Al. Bielskiej policjanci tyskiej drogówki zatrzymali 27-latka, który pomimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów kierował samochodem marki BMW.

Tego samego dnia o godz. 12:06 przy ul. Towarowej policjanci zatrzymali 64-letniego mężczyznę, który pomimo cofniętych uprawnień do kierowania przez starostę pszczyńskiego, kierował samochodem marki Toyota Camry w stanie po użyciu alkoholu 0,21 mg/l w wydychanym powietrzu (to niecałe pół promila alkoholu we krwi).

Niedługo potem, bo o godz. 13:49 przy ul. Oświęcimskiej policjanci zatrzymali 43-letniego mężczyznę, który kierował motocyklem w stanie nietrzeźwości. Wynik badania wykazał 2 promile alkoholu we krwi , dokładnie 0,97mg/l w wydychanym powietrzu.

18 listopada o godz. 01:47 przy Al. Jana Pawła II policjanci wydziału prewencji zatrzymali 58-letniego mężczyznę, który kierował samochodem marki Renault Master pomimo cofniętych uprawnień przez Prezydenta Miasta Tychy.

20 listopada o godz. 13:07 przy Al. Bielskiej mężczyzna na parkingu dokonał ujęcia obywatelskiego 37-letniego mieszkańca Bierunia, który kierując samochodem marki Opel Zafira z ponad 3 promilami alkoholu we krwi (1,49 mg/l w wydychanym powietrzu), spowodował kolizję drogową.

Postępowanie w powyższych sprawach prowadzi Komenda Miejska Policji w Tychach.

ar / tychy.info
źródło: KMP Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.