Wiadomości

• 22 listopada 2021
  • wyświetleń: 1966

Tyscy strażacy zdobyli 1 miejsce w mistrzostwach PSP w futsalu!

W dniach 18-19 listopada w Katowicach odbyły się XXVII Mistrzostwa woj. śląskiego Strażaków PSP w futsalu o Puchar Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP. Turniej finałowy odbył się w Hali OS Szopienice w Katowicach. Najlepszą drużyną Mistrzostw zostali zawodnicy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Tychach!

XXVII Mistrzostwa woj. śląskiego Strażaków PSP w futsalu o Puchar Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP - 18-19.11.2021 · fot. KW PSP Katowice

Kolejne były drużyny KM PSP w Jastrzębiu-Zdroju oraz KM PSP w Katowicach, które zajęły kolejno drugie oraz trzecie miejsce!

Do Zawodów zgłosiło się 21 zespołów z komend powiatowych i miejskich PSP z terenu województwa, Centralnej Szkoły PSP w Częstochowie oraz Komendy Wojewódzkiej PSP w Katowicach - razem około 210 zawodników.

Tytuł najlepszego zawodnika Mistrzostw zdobył Mirosław Stabla z KM PSP w Jastrzębiu-Zdroju, najlepszego bramkarza - Marcin Musioł także z KM PSP w Jastrzębiu-Zdroju. Królem strzelców tegorocznych Mistrzostw został Wojciech Kołek z KM PSP w Bielsku-Białej.

Puchar i nagrody wręczył Śląski Komendant Wojewódzki PSP nadbryg. Jacek Kleszczewski, Wiceprezydent Miasta Katowice Pan Waldemar Bojarun oraz Komendant Miejski PSP w Katowicach st. bryg. Arkadiusz Korzeniewski.