tychy.info

Wiadomości

  • 19 listopada 2021

Co robić w weekend w Warszawie?

Materiał partnera:

Stolica Polski co roku przyciąga wielu turystów, zwłaszcza miłośników city breaków. To idealne miejsce do odwiedzenia w weekend. Aby jednak zobaczyć jak najwięcej, dobrze jest przed wyjazdem wybrać miejsca, które chcesz odwiedzić. Jeśli więc niedługo wybierasz się do Warszawy to zacznij przygotowania od przeczytania tego artykułu!

Whitpress


Warszawa - Stare MiastoTo miejsce tętni życiem - zwłaszcza latem, kiedy ulicami spacerują tłumy turystów patrząc na kolorowe kamienice. Jednak nie tylko latem warto tu wybrać się na spacer. Nie ma nic piękniejszego niż świecące w sezonie zimowym światła, które nadają temu miejscu niepowtarzalny klimat rodem z bajki. Oprócz piękna budynków można odkryć kilka miejsc z polską kuchnią, które warto odwiedzić. Po drodze spotkasz także Syrenkę Warszawską, która jest symbolem miasta, a także Barbakan, będący częścią starych murów obronnych Warszawy. Proponujemy rozpocząć lub zakończyć spacer na Zamku Królewskim, który oprócz robienia dobrego wrażenia na zewnątrz, sprawia, że ​​w środku jest jeszcze lepiej! Ta dawna własność polskich władców kryje nie tylko mieszkania, ale także zabytki sztuki, w tym dzieła Rembrandta. Każdy koneser sztuki powinien je zobaczyć!

Atrakcje i jedzenie w WarszawieWarszawa to miasto, które zapewnia ogromną liczbę atrakcji, więc decydując się na spędzenie weekendu w stolicy Polski na pewno nie będziesz się nudzić. Informacje o bieżących wydarzeniach i atrakcjach znajdziecie na portalach turystycznych, takich jak np. Warsaw City. Na portalu znajdziecie wszystkie aktualne wydarzenia, informacje co dzieje się w Warszawie,popularne muzea, które warto odwiedzić, kina, teatry, wystawy, koncert oraz wydarzenia sportowe.

Polskie dania, które warto spróbować

  • Tatar
  • Pierogi
  • Polskie naleśniki
  • Kotlet schabowy (panierowany kotlet schabowy)
  • Bigos


Polecane restauracje to: Hala Koszyki, Mąka i Woda, Suchi Wola i wiele innych o których przeczytacie więcej gdzie zjeść w Warszaie.

Muzeum Powstania WarszawskiegoMuzeum Powstania Warszawskiego również nie powinno zabraknąć na Twojej liście. Jeśli chcesz poznać Warszawę lepiej niż tylko podziwianie uroków Starego Miasta, warto zagłębić się w nieprzyjemną, ale bardzo ważną historię tego miasta. Wiele można się nauczyć w Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie twórcom udało się oddać atmosferę powstańczej Warszawy. W muzeum dowiemy się nie tylko, jak wyglądało życie wojskowe, ale także codzienność cywilów. Co najważniejsze, nie jest to muzeum, które można nazwać nudnym. Ta korzysta z nowoczesnych mediów, dzięki którym zdobędziesz wiedzę o tym, jak wyglądała Warszawa kilkadziesiąt lat temu.

Łazienki KrólewskieBędąc w Warszawie nie można przegapić spaceru po ogrodach Muzeum Łazienki Królewskie. To idealna opcja na relaks po całym dniu zwiedzania. Malownicze zaułki z pewnością pozwolą zapomnieć o zmęczeniu. Są to: najstarszy Ogród Królewski, Ogród Romantyczny z bogatą roślinnością, Ogród Modernistyczny nawiązujący do trendów pierwszej połowy XX wieku oraz Ogród Chiński wzorowany na wzorach z Pekinu. Ogrody to tylko jedna część Muzeum Łazienki Królewskie, dodatkowo znajdziesz tu Pałac na Wyspie, Pomnik Fryderyka Chopina i inne atrakcje warte zobaczenia.

Pałac w WilanowiePałac w Wilanowie to niezwykle zgrabne połączenie włoskiej willi, paryskiego Wersalu i polskiego dworu. Co najważniejsze, jest to jeden z nielicznych zabytków, który nie uległ znacznym zniszczeniom podczas wojen światowych. To Jan III Sobieski zdecydował się na przekształcenie zakupionej w XVII wieku rezydencji w pałac. Na tym się jednak nie skończyło! Kolejni właściciele postanowili dobudować kolejne części budynku. Warto odwiedzić to miejsce nie tylko ze względu na zwiedzanie wnętrza pałacu, którego wielkość i wystrój robią niesamowite wrażenie, ale również ze względu na część ogrodową. Spacerując alejkami można zobaczyć, jak pierwotna kompozycja była powiększana przez kolejnych właścicieli. Dzięki temu ogrody są niezwykle bogate w różnorodne style. To miejsce będzie idealne na dłuższe spacery i zdjęcia na łonie natury.

KoneserNie znajdziesz tego punktu w każdym przewodniku, ale naszym zdaniem powinieneś znaleźć trochę czasu, aby tam zostać. Koneser, bo o tym mowa, to miejsce, w którym toczy się praskie życie towarzyskie. Dzielnica ta nieustannie się rozwija, co skutkuje pojawianiem się tu nowych usług. Obecnie można się tam wybrać, aby podziwiać klimatyczne otoczenie, zjeść coś pysznego i odwiedzić Muzeum Polskiej Wódki, gdzie masz okazję spróbować tradycyjnego polskiego drinka.