Wiadomości

  • 21 listopada 2021
  • wyświetleń: 3549

[WIDEO, FOTO] Wcześniaki - najmniejsi pacjenci szpitala Megrez

W minionym tygodniu, 17 listopada obchodziliśmy Dzień Wcześniaka. Zobaczcie film o Oddziale Neonatologicznym Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Megrez w Tychach!

Loading...


Na Oddziale Neonatologicznym Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Megrez w Tychach codziennie toczy się walka najmniejszych pacjentów zaopiekowanych przez specjalistów. To najdzielniejsi pacjenci tyskiego szpitala, którymi 24 godziny na dobę opiekują się lekarze i pielęgniarki.

Oddział Neonatologiczny Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Megrez w Tychach - 17.11.2021 · fot. Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Megrez


Międzynarodowy Dzień Wcześniaka to święto każdego z małych siłaczy. Co 10 dziecko rodzi się za wcześnie. Wcześniak nie jest jeszcze przygotowany do życia. Ci mali ludzie, choć najbardziej bezbronni - są najsilniejsi. Dzielnie walczą o każdy dzień, każdy oddech, każde uderzenie serca, każdy gram. Od pierwszej sekundy życia muszą walczyć, z wirusami i bakteriami, na których spotkanie ich maleńkie ciałko nie było jeszcze gotowe, z światłem, do którego ich oczy jeszcze nie dojrzały, z hałasem, na który ich narząd słuchu jeszcze długo nie będzie gotowy. W każdej walce potrzebna jest pomoc, broń, którą w tym wypadku dostarcza medycyna - sprzęt, leki oraz personel.

ar / tychy.info

źródło: Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Megrez Sp z o. o.

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.