Wiadomości

  • 19 listopada 2021
  • wyświetleń: 1519

[ZDJĘCIA] W kilku miejscach na terenie miasta zawisły budki lęgowe

Przygotowania do sezonu lęgowego w Tychach rozpoczęły się w tym miesiącu. 13 listopada zamontowano w mieście ponad 50 budek lęgowych dla ptaków. Ich zakup był możliwy dzięki Budżetowi Obywatelskiemu.

Na Starych Tychach zawisły budki lęgowe - 14.11.2021 · fot. Dariusz Wencepel - Radny Rady Miasta Tychy


Budki, w których nasi skrzydlaci przyjaciele będą mogli złożyć jaja, zawisły na terenie Parku Górniczego, na skwerach przy ul. Hlonda, przy Szkole Podstawowej nr 1, przy Liceum im. Norwida oraz w lasku przy ul. Gołębiej.

W montowaniu budek wziął udział radny Rady Miasta Tychy Dariusz Wencepel.

- Projekt montażu budek, który złożyłem, cieszył się największym zainteresowaniem głosujących. Miejmy nadzieję, że ptaki odwdzięczą się frekwencją - mówi samorządowiec.

- Rozmieszczenie i dobór budek został poprzedzony opinią ornitologa - podkreśla.

Zawieszono 4 rodzaje budek, przeznaczonych dla różnych gatunków ptaków. Wiosną możemy się spodziewać w budkach lęgów: sikorek, wróbli, modraszek, szpaków, kawek i dzięciołów.

Przypomnijmy, że 2 lata temu budki lęgowe z Budżetu Obywatelskiego - dla ptaków i nietoperzy - trafiły również do Parku Suble. Zawieszono wtedy 20 budek dla ptaków oraz 5 dla latających ssaków. Pisaliśmy o tym w artykule: https://www.tychy.info/wiadomosci/6802-w-parku-suble-zawieszono-budki-legowe-dla-ptakow-i-nietoperzy

ar / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.