tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 18 listopada 2021

Są strefy, w których opadłe liście pozostaną do wiosny

Wytypowano specjalne strefy, w których liście pozostaną do wiosny. W innych zaś - m.in. przy drogach i chodnikach - będą sukcesywnie usuwane. Zostanie też uprzątnięta większość trawników.

Reklama

jesień, liście
fot. pixabay.com


- Od kilku lat stopniowo modyfikujemy zakres i częstotliwość tych prac, nie wszystkie tereny traktujemy w ten sam sposób oraz bierzemy pod uwagę potrzeby przyrody i korzyści, jakie pozostawianie liści niesie za sobą - mówią przedstawiciele Tyskiego Zakładu Usług Komunalnych.

Wytypowano specjalne strefy, w których liście pozostaną do wiosny. Pozostawienie liści w takich miejscach przynosi wiele korzyści - zatrzymują wilgoć, chronią glebę, są schronieniem dla wielu stworzeń. Liście wokół krzewów czy drzew w miarę możliwości pozostaną na ziemi. Wyjątkiem będą liście drzew kasztanowca, które zostaną uprzątnięte, żeby zapobiegać rozprzestrzenianiu się szkodników, które często występują na tych drzewach.

Opadłe liście zostają natomiast uprzątnięte z chodników i dróg ze względów bezpieczeństwa. Większość trawników również zostanie uprzątnięta.

- Trawa, dopóki nie ma mrozów, rośnie, więc nie powinno się jej pozbawiać światła, jak również pozostawienie na niej liści w dużych ilościach sprzyja roznoszeniu patogenów - wyjaśniają pracownicy TZUK.

ar / tychy.info
źródło: Tyski Zakład Usług Komunalnych w Tychach

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.