tychy.info

Wiadomości

• 18 listopada 2021

Tyscy koszykarze liderem Suzuki I ligii mężczyzn

W środowym meczu koszykarze GKS Tychy odnieśli 9 zwycięstwo w tym sezonie i zostali liderem Suzuki 1 Ligi Mężczyzn! 17 listopada pokonali drużynę ze Starogardu Gdańskiego Kociewskie Diabły 101:83.

Koszykarze GKS Tychy pokonali Pokonali drużynę ze Starogardu Gdańskiego Kociewskie Diabły
Koszykarze GKS Tychy pokonali drużynę ze Starogardu Gdańskiego Kociewskie Diabły - 17.11.2021 · fot. Michał Giel/ GKS Tychy.info

Bardzo ciężkie warunki trójkolorowi postawili swojemu rywalowi we wczorajszym meczu. Mimo to przeciwnicy rozegrali dwie dobre kwarty i sprawili problemy defensywie GKSu.

Bardzo szybko rozpoczęli gospodarze. W pierwszych minutach bardzo dużo walki pod koszem, z czego lepiej wychodzili tyszanie. W połowie pierwszej kwarty, prowadzili już 7 punktami. Pierwsza odsłona meczu zakończyła się wynikiem 27:18.

Tyszanie lepiej rozpoczęli druga kwartę, szybko zdobyte punkty oraz szczelna defensywa, pozwalała im utrzymywać prowadzenie. Z każdą minutą starali się jednak to prowadzenie powiększać, udawało się im to również dzięki świetnej obronie, która zatrzymywała ataki przeciwnika. W ostatnich dwóch minutach mieli chwile kryzysu, ale poradzili sobie i do szatni schodzili przy wyniku 49:44.

Na trzecia kwartę wyszli z bojowym nastawieniem. Najważniejsze dla nich było utrzymanie przewagi, którą zapewnili sobie w ostatnich dwóch częściach meczu. Poza małymi błędami realizowali ten plan bardzo dobrze. Powiększali swoją przewagę a rywale z każdą minutą byli w coraz większych opałach. Gdańszczanie nie przestali walczyć, ale mimo tego, że odrobili kilka punktów to trójkolorowi przewagi nie oddali. Pod koniec kwarty było 71:60 dla GKS-u.

Czwartą kwartę GKS zaczął z bezpieczną przewagą, ale grał z przeciwnikiem, który mógł wykorzystywać ich każdy błąd. Nie zwalniali jednak tempa. Cały mecz zagrali solidnie, a ostatnia kwarta była tylko tego potwierdzeniem. Mecz zakończył się wynikiem 101:83.

GKS Tychy 101:83 SKS Starogard Gdański (27:18 | 22:26 | 22:16 | 30:23)

Trubacz 24 (5/7 za 3, 9/13 z gry), Mąkowski 17, Stankowski 14 (2 bloki), Wieloch 13 (7 asyst, 4 przechwyty), Diduszko 12 (3 przechwyty), Koperski 9 (10 zbiórek, 3 przechwyty), Krajewski 8, Tyszka 2, Nowak 2, Ziaja 0, Wspaniały 0, Chodukiewicz 0.

Klub zaprasza do obejrzenia konferencji prasowej po meczu 10. kolejki Suzuki 1 Liga, GKS Tychy - SKS Starogard Gdański. Spotkanie podsumowali trenerzy obu zespołów - Bartosz Sarzało i Tomasz Jagiełka oraz zawodnicy Szymon Ryżek i Kacper Mąkowski: