tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 17 listopada 2021
  • 18 listopada 2021

Tychy na 5. miejscu w Rankingu Gmin Śląska!

Tychy na 5. miejscu w Rankingu Gmin Śląska. 16 listopada podczas uroczystej gali w Śląskim Urzędzie Marszałkowskim wyróżnienie odebrał Prezydent Miasta Andrzej Dziuba. Zestawienie przygotowała Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej im. Jerzego Regulskiego we współpracy z Głównym Urzędem Statystycznym.

Reklama

Tychy z lotu ptaka
Tychy z lotu ptaka · fot. UM Tychy


W ramach Rankingu ocenie poddane zostały wszystkie gminy, miasta i miasta na prawach powiatu województwa śląskiego tworząc trzy odrębne kategorie oceny wskaźników. Tychy zajęły 5. miejsce wśród miast na prawach powiatu tuż za Gliwicami. W ścisłej czołówce tej kategorii znalazły się: Bielsko-Biała (I miejsce), Katowice (II miejsce), Rybnik (III miejsce).

- Miejsce w pierwszej dziesiątce tego rankingu potwierdza, że idziemy w dobrym kierunku, że dobrze wykorzystujemy możliwości i potencjał, jaki ma nasze miasto. Gratuluję wszystkim mieszkańcom Tychów. To wyróżnienie dla Nas wszystkich - mówi Andrzej Dziuba - prezydent Tychów.

Tworząc ranking eksperci brali pod uwagę m.in. kondycję budżetową samorządu, wydatkowanie funduszów z Unii Europejskiej, osiągnięcia absolwentów, salda migracji, wydatki na oświatę, czy też nakłady na szkolenia pracowników urzędów gmin oraz radnych.

- Naszym celem jest wyłonienie najlepszych gmin, i promowanie tych wyróżniających się pod względem rozwoju społeczno-gospodarczego. Mamy nadzieję, że przeprowadzone analizy statystyczne staną się podstawą ważnej dyskusji zarówno nad zarządzaniem lokalnym, jak i strategicznymi kierunkami rozwoju naszego regionu. Ranking jest wyjątkowy, bo oparty na twardych danych GUS - mówi Marcin Smala - wiceprezes zarządu Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej im. Jerzego Regulskiego.

„Ranking Gmin” to inicjatywa, która po raz pierwszy przeprowadzona została w 2010 roku we współpracy z Urzędem Statystycznym w Krakowie. Konkurs powtarzany był z dużym powodzeniem i zainteresowaniem samorządów przez kolejna lata również w innych województwach.

Celem przedsięwzięcia jest wyłonienie i promowanie gmin wyróżniających się pod względem rozwoju społeczno-gospodarczego. Mamy nadzieję, że przeprowadzane analizy statystyczne staną się podstawą ważnej dyskusji zarówno nad zarządzaniem lokalnym, jak i strategicznymi kierunkami rozwoju regionu.

ar / tychy.info
źródło: UM Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.