Wiadomości

  • 16 listopada 2021
  • wyświetleń: 4190

Kilkanaście oszustw i kradzieży w Tychach w ciągu dwóch tygodni

Na terenie Tychów tylko w pierwszych tygodniach listopada doszło do wielu kradzieży z włamaniem, oszustw i wyłudzeń - skradziono samochód Renault Talisman, elektronarzędzia, sprzęt elektroniczny czy portfele i rękawiczki o wartości kilkuset tysięcy złotych. Doszło też do internetowych oszustw polegających na wyłudzeniu pieniędzy. Tyska policja podaje szczegóły.

kradzież, włamanie, złodziej
Seria oszustw i kradzieży w Tychach w ciągu jednego tygodnia · fot. pixabay.com


8 listopada o godz. 01.00 w Tychach przy ul. Sadowej nieznany sprawca dokonał włamania do pomieszczenia adoptowanego na biuro poprzez wybicie szyby w oknie a następnie z wnętrza skradł elektronarzędzia wartości 2500 zł na szkodę mieszkańca Bierunia.

11 listopada o godz. 19.00 nieznany sprawca dokonał włamania do pomieszczenia piwnicznego obiektu handlowego poprzez wyłamanie dwóch wkładek zamków w drzwiach wejściowych, a następnie z wnętrza skradł laptop, tablet oraz telefon komórkowy. Wartość poniesionych strat oszacowano na łączną kwotę 4800zł.

8 listopada o godz. 19.30 przy ul. Kopernika w Tychach nieznany sprawca z parkingu niestrzeżonego dokonał kradzieży samochodu marki Renault Talisman wartości 65 tysięcy zł na szkodę tyszanina.

13 listopada o godz. 09.08 pracownicy ochrony ujęli 53-letnią mieszkankę Tychów, która dokonała kradzieży portfeli oraz rękawiczek marki o wartości 817 zł na szkodę sklepu.

3 listopada o godz. 20.00 przy ul. Niepodległości nieznany sprawca, posługując się znalezioną kartą bankomatową, dokonał nieautoryzowanej transakcji w kwocie 28 zł na szkodę mieszkanki Tychów.

5 listopada o godz. 12.00 nieznany sprawca w nieustalony sposób uzyskał dostęp do komunikatora internetowego, a następnie, będąc osobą nieuprawnioną, założył konta reklamowe na szkodę mieszkanki Tychów.

4 listopada o godz. 08.09 nieznany sprawca oferując do sprzedaży za pośrednictwem portalu ogłoszeniowego pojazd marki Mercedes, wyłudził pieniądze w kwocie 35 000 zł na szkodę Tyszanina.

10 listopada o godz. 08.10 nieznany sprawca deklarując chęć zakupu butów dziecięcych oferowanych do sprzedaży na portalu internetowym, wyłudził pieniądze w kwocie 2000 zł na szkodę mieszkanki Tychów.

10 listopada o godz. 09:25 nieznany sprawca na portalu ogłoszeniowym wprowadził w błąd, a następnie na poczet zakupu obuwia wyłudził pieniądze w kwocie 1250 zł na szkodę mieszkanki Tychów.

10 listopada o godz. 17:57 nieznany sprawca za pośrednictwem komunikatora internetowego, wykorzystując dane osobowe zgłaszającego, dokonał oszustwa na kwotę 2 tysiące zł na szkodę mieszkańca Czechowic-Dziedzic.

Postępowanie w wymienionych sprawach prowadzi tyska komenda policji.

ar / tychy.info

źródło: KMP Tychy

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.