tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 15 listopada 2021
  • 26 listopada 2021

Wieszak Wymiany Ciepła ponownie na dworcu PKP

Kolejna edycja Wymiany Ciepła ruszyła. Na dworcu kolejowym w Tychach ponownie stanął specjalny wieszak na ubrania zimowe dla potrzebujących. Akcja jest już z nami 4 lata!

Reklama

Wymiana ciepła w Tychach
Akcja Wymiana Ciepła - wieszak stanął po raz kolejny na dworcu PKP w Tychach · fot. Inicjatywa Tyska


Zima to zawsze trudny czas dla osób potrzebujących i bezdomnych. Spadek temperatury poniżej zera sprawia, że swetry, kurtki, wszystko co może pomóc w przetrwaniu zimy staje się bezcenne. Każdy, kto dysponuje ciepłymi ubraniami, może wesprzeć akcję.

Wieszak znajduje się w budynku dworca PKP. Akcja trwa w okresie zimowym.

- Trzeba pamiętać, aby na wieszak przynosić wyłącznie ciepłe i czyste zimowe ubrania. Prosimy, aby nie zostawiać rzeczy na podłodze, gdyż utrzymanie czystości na wieszaku to element wymiany ciepła - podkreślają Aleksandra Pabian i Patrycja Kosowska-Pawłowicz - radne miasta Tychy.

- Ubrania trafiają do osób potrzebujących. Widzimy duże zainteresowanie po rotacji, codziennie wieszak jest doglądany przez nas w celu uporządkowania ubrań - mówią.

- Pomysł narodził się od jednej z tyszanek, z którą współpracujemy. Widzimy bardzo duże zainteresowanie, gdyż jeszcze przed wystawieniem wieszaka miałyśmy dużo telefonów z zapytaniem, kiedy startujemy - dodają.

ar / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.