tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 14 listopada 2021
  • 16 listopada 2021

Kup kultowy kalendarz adwentowy i wspomóż Świetlikowo!

Pyszne czekoladki i śliczna, zimowa oprawa. Do sprzedaży trafił adwentowy kalendarz Świetlikowy. Środki zasilą konto tyskiego hospicjum dla nieuleczalnie chorych dzieci.

Reklama

kalendarz adwentowy świetlikowo
fot. Świetlikowo


Najmłodszym trudno jest wyobrazić sobie radosne oczekiwanie na narodziny Jezusa bez odliczania z pomocą adwentowego kalendarza. Można podarować radość nie tylko swoim pociechom, ale i chorym dzieciom. Kupując kalendarz wspierasz dzieciaki będące pod opieką Fundacji. Wysyłka kalendarzy będzie realizowana po 16 listopada. Do kupujących wszystkie egzemplarze mają trafić przed 1 grudnia. Kalendarz kosztuje 30 złotych.

Aby przejść do sklepu internetowego, kliknij tutaj.

Fundacja Śląskie Hospicjum dla Dzieci „Świetlikowo” od 2009 roku działa na rzecz nieuleczalnie chorych dzieci, prowadząc aktualnie trzy rodzaje wsparcia dla swoich podopiecznych.

Pierwsze to Hospicjum Domowe, przeznaczone wyłącznie dla dzieci, w ramach którego udzielane są bezpłatnie całodobowe świadczenia medyczne małym pacjentom z całego województwa śląskiego. Do hospicjum trafiają dzieci w momencie, gdy lekarze w szpitalu wykorzystali już wszystkie możliwości, dalsze leczenie szpitalne niesie coraz więcej cierpienia, a dziecko i rodzice wolą wrócić do domu. Do domu, do własnego łóżeczka i zabawek. Z daleka od hałasu szpitalnego, w ramiona swoich najbliższych. Bo w domu dzieci mniej się boją…

Działający w Hospicjum Domowym lekarze, pielęgniarki, fizjoterapeuci, psycholodzy oraz pracownicy socjalni opiekują się przez 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu, nieuleczalnie chorymi dziećmi, obarczonymi ryzykiem przedwczesnej śmierci, w ich rodzinnych domach.

Od 2017 r. Fundacja prowadzi również Centrum Opieki Dziennej dla Nieuleczalnie Chorych Dzieci. Jest to „drugi dom”, miejsce, w którym ciężko chore dzieci mogą pod okiem fachowej opieki pielęgniarskiej, pedagogicznej, logopedycznej oraz rehabilitacyjnej spędzić dzień. Podopieczni, oprócz wielu różnych terapii, mają możliwość kontaktu z rówieśnikami. Mamy, korzystając z tego, mogą zadbać o swoje zdrowie, które jest ogromnie ważne w dalszej opiece nad chorym dzieckiem, szczególnie w przypadku gdy mama jest jedynym opiekunem chorego dziecka. Rodzice wolny czas mogą poświęcić pozostałym, zdrowym dzieciom w rodzinie lub zrobić z nim, co chcą, na przykład poświęcić go na odpoczynek.

Od 2019 roku funkcjonuje też Hospicjum Perinatalne. Opiekuje się ono rodzinami oczekującymi dziecka, u którego stwierdzono nieuleczalną wadę rozwojową lub chorobę. Rodzicom oferuje opiekę lekarską oraz psychologiczną. Wspiera, kiedy zbliży się czas porodu, organizując miejsce w szpitalu przyjazne matce. Pomaga również w momencie zgonu dziecka. Oprócz tej pomocy prowadzi także bezpłatną wypożyczalnię sprzętu medycznego.

ar / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.