Wiadomości

  • 13 listopada 2021
  • 18 listopada 2021
  • wyświetleń: 6684

Szlachetna Paczka: poznajcie potrzebujące rodziny z Tychów

Otwarcie Bazy Rodzin Szlachetnej Paczki to moment w roku, w którym na stronie www.szlachetnapaczka.pl publikowane są historie tysięcy potrzebujących rodzin, do których dotarli wolontariusze. W tym roku baza została otwarta w sobotę 13 listopada o godzinie 8.00 rano. Od tej chwili, przez cztery tygodnie, każdy może wejść na stronę i wybrać rodzinę, której chce pomóc. Przedstawiamy potrzebujące osoby z Tychów.

Uruchomiono "Bazę Rodzin" w ramach akcji Szlachetna Paczka
Uruchomiono "Bazę Rodzin" w ramach akcji Szlachetna Paczka · fot. Materiały prasowe


To proste! Zbierz bliskich, kolegów z pracy czy szkoły i wspólnie przygotujcie Szlachetną Paczkę, która stanie się realnym, skrojonym na miarę potrzeb wsparciem dla wybranej rodziny. Pamiętaj, że zawsze możesz liczyć na pomoc wolontariusza.

- Od lat wspieramy tych, którzy znajdują się w potrzebie. Pomagamy rodzinom, które nie mają zimowych ubrań. Rodzinom, które otwierając lodówkę, nie mają tam czego szukać. Już 13 listopada będziecie mogli wybrać swoją rodzinę, dla której przygotujecie Szlachetną Paczkę, czyli specjalny prezent, który doda im sił - mówi Joanna Sadzik, Prezeska Stowarzyszenia WIOSNA, organizatora programu.

Poznając historie rodzin, uzmysławiamy sobie, że nasza własna sytuacja nie jest aż tak zła, jak często o tym myślimy. Nadal możemy podzielić się z tymi, którzy mają gorzej. Możemy im pomóc.

Otwarcie Bazy Rodzin to oficjalny moment startu każdej edycji Szlachetnej Paczki poprzedzony pracą wolontariuszy, którzy od tygodni odwiedzają rodziny, samotnych seniorów, osoby z chorobami, niepełnosprawnościami czy poszkodowane w wyniku nieszczęśliwego wypadku lub pandemii. Wolontariusze poznają ich historie, nawiązują relacje i określają potrzeby. Na tej podstawie tworzą szczegółowe historie rodzin, które trafiają do internetowej bazy.

Poznajcie rodziny z Tychów zakwalifikowane do pomocy1. Pan Rafał, 43 lataOd kilkunastu lat pan Rafał zmaga się z chorobą, która powoduje bolesne i trudno gojące rany. Każde przejście nawet na niewielką odległość powoduje ból, więc większość dnia spędza w łóżku czytając książki, czy oglądając filmy. Życie upływa w rytmie wymiany opatrunków i kolejnych wizyt lekarskich. Pan Rafał utrzymuje się wyłącznie z zasiłków w kwocie 1211 zł, po odliczeniu kosztów utrzymania i leczenia w kwocie 1100 zł na życie pozostawałoby mu tylko 111 zł na miesiąc, ale w praktyce sporą część kosztów leków, opatrunków oraz jedzenia pokrywa jego mama, która poza tym wsparciem zapewnia także pomoc w codziennych czynnościach.

3 kluczowe potrzeby: środki czystości oraz środki opatrunkowe, piec gazowy, kołdra i pościel.

Więcej: https://www.szlachetnapaczka.pl/wybor-rodziny/rodzina/57779/1394

2. Pan Sebastian, 48 latPan Sebastian żył spokojnie. Niestety, wszystko zaczęło się powoli pogarszać odkąd rozstał się ze swoją żoną i dziećmi z powodów osobistych. Na dzień dzisiejszy ma on słaby kontakt z resztą rodziny. Mimo to pan Sebastian ciągle szedł do przodu, robił nawet przeróżne kursy. Dzięki temu dostał swoją wymarzoną pracę. Niestety, nie pracował długo, parę tygodni po rozpoczęciu zatrudnienia zaczęły się jego problemy zdrowotne. Początkowo lekarze uznali, że coś dzieje się w kręgosłupie. Testowano coraz to nowsze leki, które ostatecznie nie poprawiały jego sytuacji, a ból w nodze towarzyszył mu na co dzień. Było to duże obciążenie, zwłaszcza że pan Sebastian prowadził aktywne życie. Stosowanie wielu leków nie poprawiło sytuacji, tylko ją pogorszyło - doszło do krwotoku wewnętrznego, z którego na szczęście udało się uratować pana Sebastiana. Postawiona wtedy została kolejna diagnoza jego stanu zdrowotnego - okazało się, że ma on problem ze stawem biodrowym i przez to ma problemy z chodzeniem. Od tamtej pory jest leczony systematycznie, a w najbliższym czasie ma mieć przeprowadzaną operację wstawiania protezy. Cała choroba wpłynęła na sytuację materialną pana Sebastiana, miał on odłożone pieniądze na swoją przyszłość (między innymi na wyposażenie mieszkania), jednak musiał je wydać na leczenie. Obecnie nie jest on w stanie wykupić wszystkich leków ze względu na niskie przychody oraz zaległy kredyt. Pan Sebastian otrzymuje 1600 złotych miesięcznie, natomiast na uiszczenie wszystkich opłat wydaje 1510 złotych (sam miesięczny koszt leków wynosi 250 złotych). Gdyby wykupił wszystkie leki, na miesiąc pozostałoby mu 90 złotych.

3 kluczowe potrzeby: Pralka, żywność, środki czystości

Więcej: https://www.szlachetnapaczka.pl/wybor-rodziny/rodzina/63326/1394

ar, mp / tychy.info

źródło: materiały prasowe

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.