tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 10 listopada 2021
  • 11 listopada 2021

[ZDJĘCIA] Tychy przed Świętem Niepodległości

W środę, na dzień przed Świętem Niepodległości, dzieci i młodzież z tyskich placówek oświatowych brały udział w uroczystościach na terenie miasta. Uczniowie z Zespołu Szkół nr 1 przynieśli przed Pomnik Niepodległości 100-metrową flagę, a dzieci z Przedszkola ABC flagę uszytą własnoręcznie przez grupę 6-latków.

Reklama

Tychy przed Świętem Niepodległości - 10.11.2021 · fot. UM Tychy


W liceum im. Gustawa Morcinka 10 listopada młodzież ubrała się na biało - czerwono, każda klasa upiekła ciasto - w barwach narodowych, a grupa 50-ciu uczniów klas sportowych przemaszerowała ze stumetrową flagą narodową przed Żyrafę i Pomnik Niepodległości.

- Dla nas to bardzo ważny dzień. Staramy się obchodzić go bardzo uroczyście i włączyć wszystkich we wspólne świętowanie. Każda klasa o 11.11. śpiewa hymn państwowy, a wszyscy chętni mogą wziąć udział w konkursie wiedzy o Polsce czy w narodowym karaoke - mówi Grażyna Jurek - dyrektor Zespołu Szkół nr 1 im. Gustawa Morcinka.

Delegacja szkoły złożyła wiązankę kwiatów przed pomnikiem Niepodległości.

10 listopada także grupa 6-latków z Przedszkola ABC w Tychach złożyła kwiaty przed pomnikiem oraz odwiedziła Urząd Miasta Tychy. Przedszkolaki do urzędu przyniosły własnoręcznie uszytą, biało - czerwoną flagę. Spotkały się też z wiceprezydentem Maciejem Gramatyką.

- Dla naszych maluchów to było wyjątkowe przeżycie. Pierwsza wizyta w urzędzie i to od razu w gabinecie prezydenta miasta. Dzieci cieszyły się, że mogły pokazać samodzielnie uszytą, na specjalnych maszynach do szycia dla dzieci, 5-metrową biało-czerwoną flagę - mówi Ewa Stec-Dobrzyńska, dyrektor przedszkola ABC w Tychach.

Podczas wizyty 6-latki odwiedziły też m.in. Urząd Stanu Cywilnego oraz salę, w której odbywają się sesje Rady Miasta Tychy.

ar / tychy.info
źródło: UM Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.