Reklama

Wiadomości

  • 10 listopada 2021
  • 14 listopada 2021
  • wyświetleń: 5338

[ZDJĘCIA] Mieszkańcy Tychów świętowali 11 listopada

Z okazji 103. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę zorganizowano w naszym mieście wiele wydarzeń m.in. odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego, rodzinne warsztaty patriotyczne i stoiska edukacyjno-historyczne, koncerty, wystawy oraz multimedialne widowisko. Urząd Miasta i Miejskie Centrum Kultury opublikowały fotorelację z oficjalnej części obchodów.

11 listopada: uroczystości przy Pomniku Niepodległości w Tychach.- 11.11.2021 · fot. Artur Pławski / UM Tychy


Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Tychach rozpoczęły się o godz. 10.30 mszą w intencji ojczyzny w kościele pw. św. Krzysztofa. Oprawę muzyczną nabożeństwa przygotował chór Cantate Deo pod dyrygenturą Michała Brożka. O 11.50 przystąpiono do oficjalnych uroczystości przed Pomnikiem Niepodległości. W samo południe odśpiewano hymn narodowy z udziałem Orkiestry Dętej KWK Piast oraz chóru Cantate Deo. Następnie mieszkańcy mogli wziąć udział w rodzinnych warsztatach patriotycznych. Przy Urzędzie Miasta rozstawione były stoiska edukacyjno-historyczne. O godzinie 15.00 odbyły się uroczystości przed Pomnikiem Powstańców Śląskich na Czułowie z udziałem chóru Cantate Deo.

Uroczystości w Czułowie przy Pomniku Powstańców Śląskich - 11.11.2021 · fot. Włodzimierz Chrzanowski, Miejskie Centrum Kultury w Tychach


O godz.17.00 przyszedł czas na koncert „Baczyński i inni romantycy” Tyskiego Chóru Mieszanego Presto Cantabile, któremu dyrygowała Agnieszka Zimna. Muzyka rozbrzmiała w kościele pw. św. Marii Magdaleny. Wystąpili soliści i instrumentaliści: Sara Łudzeń - sopran, Piotr Pudełko - fortepian, Magdalena Świętek - trąbka, Wiktoria Jura - perkusja, słowo wiążące: Leszek Król. W programie znalazły się utwory F. Chopina, S. Moniuszki oraz innych kompozytorów do słów K.K. Baczyńskiego.

Wisienką na torcie tegorocznego świętowania było multimedialne widowisko „Światło Cieni” przygotowane przez Kopaniszyn Studio. Iluminacja została wyświetlona o godz. 18.00 na budynku Urzędu Miasta.

Miejskie Centrum Kultury udostępniło nagranie iluminacji:

Loading...

ar / tychy.info

źródło: UM Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.